Karta telewizyjna Compro VideoMate Vista M3F PCI

Witam!

Mama pytanie czy posiada ktoś taki model karty telewizyjnej (jak w tytule)? Zakupiłam tą kartę i mam problem ze znalezieniem sterowników do windows xp. Podłączyłam ją do komputera i niestety nic się nie dzieje tzn: brak obrazu i dźwięku.

Dziękuję za podpowiedź:)

Nawet jej posiadać nie trzeba aby odszukać oprogramowanie bez najmniejszego problemu. Tylko trzeba było zacząć od strony internetowej producenta.

20 sekund szukania (od momentu załadowania strony głównej):

http://www.comprousa.com/poland/download/m5.html

PS. Oczywiście antenę do karty podłączyłaś?

Podłączyłam antenę tą od internetu i telewizji kablowej, tzn. przed modemem wstawiłam trójnik. Później połączyłam dwoma kablami, jeden do modemu, a drugi do komputera. Nadal nie ma obrazu:(. Nie wiem, ale być może musi to być jakiś osobny kabel.

Antenę musisz podłączyć do gniazdka antenowego, które jest w tej karcie telewizyjnej - zajrzyj na tylną ściankę komputera - jest tam w tej karcie takie gniazdko takie jak jak dla anteny w telewizorze - tam musisz podłączyć kabel antenowy. Następnie uruchamiasz zainstalowane wcześniej oprogramowanie, uruchamiasz je, wchodzisz w ustawienia i stroisz kanały.

Oprogramowanie jest bajecznie proste w obsłudze - mam tuner TV tej firmy (wyższy model) i śmiga od dawna jak szalony.

Wszystko tak robię jak opisujesz, ale wydaje mi się, że nie mam sygnału przez to, że internet i kablówka jest na jednym kablu. Być może to właśnie jest przyczyną. Nigdy wcześniej nie miałam karty TV, dlatego mam taki problem :slight_smile:

To nie powinno być problemem - będę przerabiał temat za miesiąc bo przechodzę na internet z kablówki. Wchodziłaś w ustawienia oprogramowania i stroiłaś kanały TV?

Stroiłam, niby parę programów znalazłam, ale nic poza tym. Będę próbowała dalej. Jak mi się uda to podłączyć to napiszę. Dziękuję za pomoc:)