Karta Telewizyjna Leadtek Winfast TV 2000 XP Expert

Ale ty jesteś uparty …no dobra zainstalowałem starszą wersję niż miałem i obyło się bez errora. I pewnie chcesz wiedzieć co sie zmieniło. no to Ci powiadam “nic” nadal to samo. Ale wiesz co mi się dzieje? Po każdym restarcie kompa w ustawieniach głośności mam zaznaczone w nagrywaniu Line-in ( ptaszek w kwadracie ). Dlaczego to wchodzi mi automatycznie? w ten sposób to ja nigdy nic nie nagram przecież tego kanału potrzebuje WinFast w ustawieniach a ja go mam zawsze zblokowanego i co śmieszne nie daje się odblokować. Zaznaczenie znika jak przełączę na mikrofon a ręcznie nie da sie go zlikwidować. Chyba tu jest problem a nie w kodekach. Ale tego to ja już nie rozgryzę.

Powiem ci szczerze że zaintrygował mnie ten przypadek. Niestety na odległość nic nie da się zrobić. Powinieneś z kimś doświadczonym sprawdzić wszystko jeszcze raz od początku. Począwszy od gniazd i kabli w dźwiękówce , przez BIOS na programie WinFast skończywszy. Gdzieś tkwi błąd i się z nas śmieje ! Jeśli znajdziesz przyczynę napisz co to było.

Pozdrowienia…

Mam też WinFasta 2000 XP Deluxe i miałem z nim małe problemy, ale wszystkie dało się rozwiązać. Były one związane z zrzucaniem obrazu w DivX-sie. Ale opcja zrzutu w Mpeg-u jest fabrycznie ustawiona i powinna chodzić bez zarzutu. Miałem podobny problem , ale głos mi zanikał w czasie nagrywania. Co ciekawsze każde oprogramowanie wykazywało inne błędy.( oryginalne nagrywało b.dobrze w DivX-sie ale był problem z zapamiętywaniem przez program ustawień kodeka dźwięku, od Experta z kolei “gubiło” dźwięk, dopiero najnowsze oprogramowanie działa w miare stabilnie) Dopiero po reinstalce Windowsa i kombinacji ( sterowniki od Deluxe, oprogramowanie od Experta) chodzi dobrze, choć nadal mam zastrzeżenia. Wnioskuję z tego że możesz mieć poważniejszy problem i będziesz musiał zgłosić to w serwisie.

Chyba że coś przeoczyliśmy, ale przeczytaj poniżej.

Narka.

Dzieki Vojt za spedzony czas i porady jak sie coś zmieni to Cię powiadomię.

Moim zdaniem, nie wygląda to na problem ze sterownikami, lecz na źle skonfigurowany WinFast PVR. Jupiter czy Ty w ogóle próbowałeś zidentyfkować pod które wejście i do której karty masz podłączone wyjście z tunera? Z tego co wiem, line-in jest używane przez wersję Deluxe , a nie Expert. W tym nowszym modelu, który posiadasz, kable nie idą na zewnątrz, lecz przeciwnie wewnątrz obudowy i nie łączą się z wspomnianym line-in. Rozumiem, że nie możesz zajrzeć do środka, ale powinno się obyć bez takiej potrzeby.

Otwórz w tym swoim XP regulację głośności dla odtwarzania i sprawdź którym suwakiem wyciszysz dźwięk z PVR. (Osobiście obstawiam AUX , bo tak podłączyłem swój tuner :smiley: ). Jeżeli masz dwie karty muzyczne, sprawdź również drugie urządzenie, chyba że już znalazłeś szukane wejście na pierwszej dźwiękówce.

Następnie należy ustawić w PVR ( Capture Settings ) odpowiednie urządzenie audio ( Audio Device ), wyjście do regulacji w PVR ( Audio-Out Control Line ) oraz wyjście z którego będzie zgrywany dźwięk ( Audio Recording Line ).

Również w regulacji głośności dla nagrywania, powinno być zaznaczone to samo wejście audio. Jak już zauważyłeś, można zaznaczyć tylko jedno wejście nagrywające. To nie jest żaden problem, po prostu jednocześnie można przechwytywać dźwięk tylko z jednego wejścia. “Ptaszki” mogą sie wydawać podobne do tych z regulacji odtwarzania, tyle że tam jest podpis Wycisz , a tu Zaznacz i pewnie to Cię wprawiło w zakłopotanie.

Strzał w 10. Jesteś wielki SuperB. Taki mały błąd a ja nie mogłem na to wpaść. Naprawdę serdeczne dzięki. Tylko powiedz mi dlaczego przy odtwarzaniu nagranego kawałka jest o wiele ciszej. Ale cieszę się że jest głos. Ale dlaczego tak się ścisza?

W ustawieniach PVR , na zakładce Capture Settings masz suwak Record Volume , który domyślnie jest ustawiony na 30%.

Mam nadzieję, że tym razem również trafiłem. :smiley:

Suwak przesuniety został na max w prawo czyli na 100% ale to tylko trochę poprawiło. Jest lepiej ale to jeszcze nie jest to.

Tym razem nie trafiłeś w 10 ale tylko w 7 :frowning:

Vojt Coś sie ruszyło Vojt ale mam problem z nagranym głosem jest trochę za cicho moze ty wiesz co sie dzieje?

Rozumiem, że obydwa suwaki masz ustawione na 100%. Ten w PVR na zakładce konfiguracyjnej i w microsoftowym okienku regulacji głośności dla nagrywania. Jeżeli mimo to uważasz, że jest za cicho to otwórz zgrany plik avi/wav w programie do edycji audo (np. GoldWave) i sprawdź rzeczywistą głośność zgranego materiału. Najlepiej użyć do tego funkcji maximize , która wyszukuje najgłośniejszy moment w ścieżce i oblicza jej stosunek do maksymalnej możliwej amplitudy. Jeśli okaże się, że wartość ta jest równa 100% lub kilka oczek mniej, to zgrywanie działa poprawnie, a problem tkwi zapewne w ściszeniu sterownika wav.

Jeżeli jednak okaże się, że z niewiadomych przyczyn dźwięk jest zgrywany za cicho, możesz znormalizować tę ścieżkę i wgrać ponownie do avi za pomocą Virtual Duba. Oczywiście będzie to nieco sztuczne obejście problemu, ale za to skuteczne. Normalizację opłaca się robić, gdy maksymalny poziom sygnału nie przekracza 90-95%.

witam,mam pytanie czy ktos moze wie jak dokladnie idzie ustawic kolory na WinFascie?? bo kurcze tyle juz nad tym siedzie i za cholere nie daje rady??

Lub moze ktos ma gotowy zestaw?? bylbym wdziczny! pozdro

Ja polecam ściągnąć PVR 2 od 2 dni mam go zainstalowanego i ma sporo więcej opcji niż PVR, może pomoże.

Mam tą samą kartę co Ty i u mnie np. nie działa opcja “PIP” o_O.

Jeśli chcesz to odezwij się na gg 2587717, a porobię Ci screeny jak Ja mam ustawionego PVR2.

Witam

Chodzi o kłopoty z instalacją karty rtv. Wystąpił u mnie problem z zainstalowaną wcześniej i bezproblemowo działającą ww. kartą. Po totalnym zwisie i pojawieniu się mozaiki kolorów na ekranie monitora(bez wyraźnych powodów) zrobiłem restart twardy ale niestety obraz już się nie pojawił http://forum.dobreprogramy.pl/images/sm … _mutny.gif

Smuteczek. Okazało się, że karta graficzna GF2 wraz z kartą tv leżą. Zmieniłem kartę graf. na GF4 i obraz wrócił ale niestety po włożeniu karty tv- nówki znów grafika padła, ciemny minitor po włączeniu kompa :shock: . Bez tej karty tv wszystko jest oki.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.

pozdrówka

sprawdz czy przypadkiem nie zadziala ci na kanale cd podobne do line in u mnie jest podlaczone na cd in tylko ze mam zintegrowana ,ale najprawdopodobniej tak bedzie line in masz tylko na zewnatrz a ty masz to podlaczone w srodku kompa jesli nie cd in to moze byc jeszcze aux tez nieraz takie oznaczenia stosuja.

Doipisuje zeby nie tworzyć nowego tematu.

Ja z kolei mam problem taki, że jak słucham radia przez karte TV to moge regulować głśność a jak przełącze na tv to na ekranie pokazuje wskażnik ze zwiekśża głos ale poziom głosu sie nie zmienia jest taki sam.

Wiecie w czym może byc problem??

moj kolega tez ma karte WinFasta i u niego działo sie to samo wystarczy pogrzebać w ustawieniach Winfasta w Audio i bedzie ok

a zapytal byc czy moglbny ci podac te ustawienia albo screena bo ja juz na wszytskie mozliwe sposoby probowalem tak mi sie wydaj i nie znalazlem zlotego srodka:/

Udało mi się i działa. Musiałem wywalić ręcznie wszystkie sterowniki do karty i ręcznie je zainstalować na nowo. Wcześniej tez użyłem Uninstallera ze strony producenta, trochę powalczyłem, ale działa.

Jupiter sprawdź poprawność zainstalowanych sterowników do karty w menadżerze urządzeń. U mnie też nie było głosu przy odtwarzaniu zarejestrowanych plików i wina leżała nie w kodekach, a w sterownikach. Kodeki instalowane przez program instalacyjny karty w zupełności wystarczają, ale z instalacją sterowników nie jest wcale tak łatwo.