Karta TV + Cyfra+

(Jason X) #1

Mam pytanie. Posiadam kartę TV oraz Cyfre+, ale nie wiem w jaki sposób to wqszystko połączyć. Tzn. czy kartę podłączyć do telewizora czy odbiornika Cyfry+, aby oglądać obraz na monitorze? Z tego co zrozumiałem z instrukcji kartę należy podłączyć do odbiornika poprzez antenę, ale nie wiem czy to wystarczy.

(Qbek50) #2

Cyfra o ile sie nie myle ma takie samo połączenie jak video tzn, chinch lub euro. Jak chinch to podlaczasz od tunera cyfry kablem do wejscia na karte

(Zbych ) #3

Decoder Cyfry podłącz do wejscia Composite w karcie telewizyjnej a drugi koniec kabla do decodera do wyjścia video i jeszcze dźwięk osobnym kablem z decodera dwa chincze do karty dzwiękowej jeck

(lazikar) #4

Nie przez antene bo odbiornik cyfry takowego złącza nie posiada. Musisz podłączyć euro z cyfry z wejściem AV karty. :-k [-(

(Jason X) #5

Nie posiadam odbiornika Cyfry+ tylko odbiornik byłej Wizji TV firmy Philips.

No więc tak. na karcie mam takie wejścia:

1. Dwa wejścia Audio (In i Out)

2. Video

3. Remote (S-Video)

4. TV (antena)

5. FM

Odbiornik Cyfry+ posiada:

1. Video

2. Audio

3. Ant In

4. Ant Out

Które z tych wejść są ważne, aby wszystko działało - co podłączyć do czego? Rozumiem, że gdy nie będę miał podłączonego kabla Audio to podczas zgrywania czegoś z TV dźwięk się nie nagra?

(lazikar) #6

To podłączasz tak:

Video: Video (Odbiornik cyfry) z wejściem Video na karcie

Audio: Wyjscie Audio (Odbiornik cyfry) z wejściem audi karty (IN)

(Jason X) #7

A co z nagrywaniem z TV? Czy takie podłączenie wystarczy, aby nagrywać bez problemów?

(lazikar) #8

Tak. Masz obraz i głos. Co więcej. :smiley:

(Jason X) #9

Lazikar widzę, że masz o tym pojęcie więc jesze kilka pytań :slight_smile: W jakim formacie będą zgrywały się pliki wideo i jakiej bedą one wielkości? Nie chciałbym, żeby plik trwający np. 5 min. zajmował 600MB. Wielkość pliku, rozdzielczość, format itp. pewnie da się ustawić przy pomocy jakiegoś programu służącego do nagrywania z telewizji - ja takiego nie posiadam. Mógłbyś mi polecić coś.

(lazikar) #10

Wiesz nie bawie się w nagrywanie ale może to cię zainteresuje.

http://vcr.ferro.com.pl/manual/manual.htm

(Damian) #11

Lub darmowa alternatywa : freeVCR v1.2 beta 8

Będą w takim formacie jaki ustawisz sobie do kompresji. Proponuje divx lub xvid.

(Busterkeaton) #12

Jeszcze ja mam takie pytanko bo temat mnie bardzo interesuje.

Czy posiadając tuner Aver tv mogę bez problemu oglądać Cyfrę+ na kompie?

Gościu w punkcie sprzedaży mówił mi coś o satelitarnym tunerze na kompie ale coś nie chce mi się w to wierzyć. Do satelitarmego tunera podłącza się przecież od razu talerz.

W cyfrze to dekoder "przerabia" sygnał.

Wychodzę z założenia, że tuner tv to po prostu odpowiednik telewizora.

TYle, że nigdzie nie mogę znaleźć informacji na 100%, w Cyfrze też nie za bardzo kumają co to karta tv na kompie.

Może macie jakieś doświadczenia?

(pysiu) #13

tak samo jak karta tv tak masz i karte tunera satelitarnego którą montujesz w komputerze :wink:

(Busterkeaton) #14

to ROZUMIEM :smiley: ale na mój rozum z dekodera cyfry wypływa sygnał przystosowany do zwykłego tv a takim zwykłym w tv jest w tym porzypadku karta telewizyjna na kompie. Zaznaczam, że chodzi mi cały czas o legalną cyfrę.

(Damian) #15

Cyfry nie można oglądać przez cyfrowy tuner komputerowy, gdyż jest tak jak myślisz.