Karta TV + Cyfra+

Mam pytanie. Posiadam kartę TV oraz Cyfre+, ale nie wiem w jaki sposób to wqszystko połączyć. Tzn. czy kartę podłączyć do telewizora czy odbiornika Cyfry+, aby oglądać obraz na monitorze? Z tego co zrozumiałem z instrukcji kartę należy podłączyć do odbiornika poprzez antenę, ale nie wiem czy to wystarczy.

Cyfra o ile sie nie myle ma takie samo połączenie jak video tzn, chinch lub euro. Jak chinch to podlaczasz od tunera cyfry kablem do wejscia na karte

Decoder Cyfry podłącz do wejscia Composite w karcie telewizyjnej a drugi koniec kabla do decodera do wyjścia video i jeszcze dźwięk osobnym kablem z decodera dwa chincze do karty dzwiękowej jeck

Nie przez antene bo odbiornik cyfry takowego złącza nie posiada. Musisz podłączyć euro z cyfry z wejściem AV karty. :-k [-(

Nie posiadam odbiornika Cyfry+ tylko odbiornik byłej Wizji TV firmy Philips.

No więc tak. na karcie mam takie wejścia:

  1. Dwa wejścia Audio (In i Out)

  2. Video

  3. Remote (S-Video)

  4. TV (antena)

  5. FM

Odbiornik Cyfry+ posiada:

  1. Video

  2. Audio

  3. Ant In

  4. Ant Out

Które z tych wejść są ważne, aby wszystko działało - co podłączyć do czego? Rozumiem, że gdy nie będę miał podłączonego kabla Audio to podczas zgrywania czegoś z TV dźwięk się nie nagra?

To podłączasz tak:

Video: Video (Odbiornik cyfry) z wejściem Video na karcie

Audio: Wyjscie Audio (Odbiornik cyfry) z wejściem audi karty (IN)

A co z nagrywaniem z TV? Czy takie podłączenie wystarczy, aby nagrywać bez problemów?

Tak. Masz obraz i głos. Co więcej. :smiley:

Lazikar widzę, że masz o tym pojęcie więc jesze kilka pytań :slight_smile: W jakim formacie będą zgrywały się pliki wideo i jakiej bedą one wielkości? Nie chciałbym, żeby plik trwający np. 5 min. zajmował 600MB. Wielkość pliku, rozdzielczość, format itp. pewnie da się ustawić przy pomocy jakiegoś programu służącego do nagrywania z telewizji - ja takiego nie posiadam. Mógłbyś mi polecić coś.

Wiesz nie bawie się w nagrywanie ale może to cię zainteresuje.

http://vcr.ferro.com.pl/manual/manual.htm

Lub darmowa alternatywa : freeVCR v1.2 beta 8

Będą w takim formacie jaki ustawisz sobie do kompresji. Proponuje divx lub xvid.

Jeszcze ja mam takie pytanko bo temat mnie bardzo interesuje.

Czy posiadając tuner Aver tv mogę bez problemu oglądać Cyfrę+ na kompie?

Gościu w punkcie sprzedaży mówił mi coś o satelitarnym tunerze na kompie ale coś nie chce mi się w to wierzyć. Do satelitarmego tunera podłącza się przecież od razu talerz.

W cyfrze to dekoder “przerabia” sygnał.

Wychodzę z założenia, że tuner tv to po prostu odpowiednik telewizora.

TYle, że nigdzie nie mogę znaleźć informacji na 100%, w Cyfrze też nie za bardzo kumają co to karta tv na kompie.

Może macie jakieś doświadczenia?

tak samo jak karta tv tak masz i karte tunera satelitarnego którą montujesz w komputerze :wink:

to ROZUMIEM :smiley: ale na mój rozum z dekodera cyfry wypływa sygnał przystosowany do zwykłego tv a takim zwykłym w tv jest w tym porzypadku karta telewizyjna na kompie. Zaznaczam, że chodzi mi cały czas o legalną cyfrę.

Cyfry nie można oglądać przez cyfrowy tuner komputerowy, gdyż jest tak jak myślisz.