Karta TV + Windows xp = brak kabelka?

Witam. Od niedawna mam kartę telewizijną Philips Proteus (7134) WDM Wideo Capture, orz Windows xp. Kupiłem ją na Allegro, i nie dostałem takiego kabelka. Poszedłem do komputerowego, a tam facet mi się upiera, że jak mam XP, to nie potrzebuje tego kabelka. Czy mógłby kto powiedzieć czy to prawda??? Jeżeli tak to jak mam skonfigurować spolszczonego DScaler`a???

jakiego kabelka? możesz wyrazić się jaśniej ?

chodzi CI o kabel audio z tunera do k.dźwiękowej ?

Tak, właśnie o ten kabelek mi chodzi, sorka zupełnie zapomniałem opisać jaki to kabelek :mrgreen: .

Kabelek możesz sobie zrobić sam,potrzeba:

sposób 1- 2 wtyki mały jack stereo,kawałek kabla (2kabelki w ekraanie).Całośc polutować jak szukaj w http://www.twojekabelki.prv.pl/

sposób 2- gdy karta dżwiękowa,lub płyta główna jeśli k.dżwiękowa zintegrowana ma wejście AUX lub CD wolne proponuję wykorzystać to wejście,gdzie ono jest i jak wygląda to już musisz sprawdzić w dokumentacji k.muz. lub pł.głównej jakiś gotowy kabel z małym jackiem stereo z jednej strony ,druga strona dowolna i tak do ucięcia,kabelek do podłączenia CD do karty dżwiekowej czasami dodawany przy zakupie napędów cd (pytaj w sklepie komputerowym).Ucinamy jack z kawałkiem kabla (aby nie za krótko po połączeniu obu części ma go wystarczyć),ucinamy jedną wtyczkę od kabla cd obie części łączmy najlepiej lutując jeśli nie masz lutownicy możesz połączyć przez skręcenie (sposób mało estetyczny ale skuteczny),zaizoluj każdy kabelek dokładnie najlepiej przy pomocy koszulek termokurczliwych w ostateczności izolacja,jak połaczyć kabelki szukaj w http://www.twojekabelki.prv.pl/ lub na stronach o podobnej tematyce.

Sposób ten jest o tyle dobry że nie blokuje ci wejścia liniowego.

Dobrze jest wcześniej zaplanować którędy wprowadzisz kabelek z karty tv do obudowy,proponuję wykonać otworek w blaszce zaślepiającej nieużywane sloty PCI.

sposób 3- wypadkowa wyżej wymienionych lub inne metody. :smiley:

Kabelek to ja moge kupić, chciałem spytać tylko o czym ten facio w komputerowym gadał, i jeżeli miał racje to jak wtedy spolszczonego DScalera skonfigurować. Aha a, jak podłącze ten kabelek do CD-in czy jakoś tak, to co jak mam WTEDY skonfigurować DScalera…

jego spytaj o czym on gadał :slight_smile: jeśli nie podłączysz karty tv z kartą dźwiękową lub płytą główną (dźwięk zintegrowany) to fonii nie będziesz słyszał :slight_smile:

z tego co wyczytałem musisz mieć taki kabelek, żeby podłączyć kartę tv do płyty głównej