Karta Wi-Fi nie działająca na viście

(Jaczula) #1

Witam,

zakupiłem dzisiaj kartę sieciową na USB TP-LINK TL-WN422G. Po podłączeniu jej do komputera z vistą na pokładzie i zainstalowaniu najnowszych sterowników, WiFi nie działa. Dwa dni wcześniej próbowałem z kartą tp-linka na pci (wn-551G) i problem był ten sam.

Więc, próbując wyszukać dostępne sieci bezprzewodowe widzimy tylko komunikat "System Windows nie może znaleźć żadnych sieci". Odświeżanie nic nie daje. Nawet nie próbuje czegokolwiek wyszukać. Karta w menadżerze jest zainstalowana i sygnalizuje, że działa poprawnie. Przy próbie zlecenia windowsowi diagnozowania połączenia bezprzewodowego, wyświetlany jest komunikat "Karta Połączenie bezprzewodowe 2 nie jest poprawnie skonfigurowana do używania protokołu IP". Próbowałem z różnymi sterownikami (Windowsowe, tp-linka, atherosowe). Ze wszystkimi to samo.

Kiedy przełożę kartę do komputera z Win 7 i zainstaluję stery( z tej samej paczki co na viście) ze strony tp-linka, karta śmiga aż miło. Czyli problem nie jest ani z kartą ani ap-kiem. Na viście usługa Autokonfiguracja WLAN włączona.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to bardzo proszę o pomoc.

-- Dodane 24.07.2010 (So) 11:31 --

ktokolwiek? jakaś propozycja? jakaś przyczyna? cokolwiek?