Karta Wifi na USB czy będzie udostępniała internet?


(Diabloclone) #1

Witam. Chciałbym udostępnić przez komputer internet na komórkę oraz psp przez Wi Fi. Znalazłem taką kartę na USB http://www.allegro.pl/item1108239100_tp ... p_326.html ma tryb Soft AP więc powinno wszystko działałać ? Mam laptopa więc te karty na PCI-E odpadają. Mój system to Windows7. Nie chcę robić nowego tematu więc, jeszcze jedno pytanie dotyczące Wi Fi. W innym mieszkaniu mam router d-link di-624 ze standardową antenką. Mój pokój jest oddalony o jakieś około 15 m. Sygnał czasami jest dobry czasami w ogóle nie łapie lub łapie sygnał lecz internet jest taki wolny że nic niemożna zrobić, sygnał musi obejść dużo przeszkód więc nie wiem czy kupno mocniejszej anteny coś poprawi ponieważ tak jak piszę na drodze stoi dużo przeszkód w postaci ścian. Podaję link do antenki http://www.allegro.pl/item1108238207_tp ... m_040.html. Chciałbym kupić tą kartę na USB oraz antenke od tego samego sprzedawcy no i aby było jak najtaniej.


(dudpis) #2

Tutaj zadam pytanie nawet do autora tematu. U mnie w mieście jest darmowy internet. Jeżeli zakupie takie coś, podepne pod lapka, skonfiguruje, to jest szansa, że mi złapie sygnał i będe mieć neta za free?


(Diabloclone) #3

Sugerujesz, że chcę łapać darmowy internet ?


(evolucja_) #4

temat

Lepiej już kup drugi router

http://www.allegro.pl/item1099175479_tp ... wi_fi.html

pomysł z udostępnianiem internetu poprzez laptopa i kartę wifi na usb uważam za głupi :lol:

dudpis

Nie znam laptopa bez wifi.


(Diabloclone) #5

Jeśli już kupiłbym router to chciałbym też podłączyć pod niego xboxa. Mam internet z mojej spółdzielni oraz jest on przypisany do jednego urządzenia. Więc nie wiem jak sprawa wygląda z tym jak bym podczepił ten router do modemu ze spółdzielni (dokładnie taki http://internet.tvksmp.pl/pliki/modem.gif) a potem miałbym podłączone do niego np 4 urządzenia na raz (komórka, psp, xbox, laptop)


(Łukash) #6

Albo ten router

http://allegro.pl/item1110494972_globo_ ... lowka.html


(dudpis) #7

Ludzie nic nie sugeruje :D. Serio u mnie w mieście jest darmowy internet z urzędu miasta i dlatego pytam czy mam szanse tym go złapać.

evolucja_ no mam starego Ibm'a, do pracy biurowej w sam raz. Ma z boku wejścia na jakieś karty, ale wifi to nie posiada. DLatego proszę o odp na moje pytanie.


(Diabloclone) #8

Dokładnie mam modem Motorola SB5101E


(evolucja_) #9

ShadowMage

Czekaj, źle cię zrozumiałem. Tak to jest jak się chce załatwić dwa tematy w jednym :confused: Chodź generalnie to chyba dalej cię nie rozumiem. Na to wychodzi, że masz już router wifi w domu, ale jego zasięg jest słaby- dlatego chcesz go przekazać dalej za pośrednictwem laptopa?

Odpiszę tak, jakby były one oddzielnie.

Problem 1:

W takim razie najlepiej będzie jak kupisz jakiś lepszy router. Tobie podałem link do najtańszego, bo myślałem iż masz internet w laptopie po kablu i chesz go udostępnić po wifi...

Polecam ci coś takiego:

http://www.allegro.pl/item1126895200_li ... d_wrt.html

Problem 2:

Na pewno polepszyło by to zasięg. Nie gwarantuję jednak, bo dużo się o tych zewnętrznych antenach oczytałem.

Przy okazji, gdzie mieszkasz?

dudpis

Jestem pewien, że nie udostępniają oni internetu wifi tylko radiowego. A tego kartą wifi nie odbierzesz :slight_smile:


(Diabloclone) #10

Mieszkam w Częstochowie.

nr 1 Chodzi o to że w mieszkaniu u mamy mam router bardzo daleko od mojego pokoju i po prostu praktycznie nie da się tam nic zdziałać czasami internet jest bardzo dobry a czasami w ogóle go nie łapie i chcę dokupić silniejszą antenę lecz nie wiem czy to dużo da bo po drodze jest dużo przeszkód typu ściany.

nr 2 W moim normalnym mieszkaniu mam internet z telewizji kablowej ze spółdzielni i chcę mieć internet w komórce oraz psp przez Wifi bo tutaj już niemam routera bezprzewodowego tylko normalny internet na kabel.


(evolucja_) #11
  1. To do mamy kupił bym jakiś najtańszy routerek z funkcją bridge. Np taki jaki już wcześniej polecałem:

http://www.allegro.pl/item1099175479_tp ... wi_fi.html

Wątpię aby w twoim wypadku antena pomogła na tyle, aby korzystanie było znośne.

  1. http://www.allegro.pl/item1126895200_li ... d_wrt.html