Karta Wifi na usb- niska prędkość i problemy z połączeniem


(Marcingxp) #1

Witam.

Ostatnio zakupiłem tę kartę wifi na usb: http://proline.pl/?p=ASUS+USB-N10

Komputer znajduje się na drugim piętrze, a router na pierwszym. Pokój z komputerem znajduje się koło klatki schodowej, a router znajduje się w pokoju piętro niżej, także obok klatki schodowej. Karta wyłapuje tylko moją sieć i to z dużym trudem, bo raz ją znajdzie, a raz nie. Jak znajdzie, to są średnio 3 kreski, ale praktycznie nie da się z nim połączyć. Jeśli jakimś cudem już się uda, to prędkość łącza wynosi ok. 0.1 Mb/s. Posiadam także model tp-link wn321g, który sprawuje się podobnie.

Czy zakup takiej karty załatwiłby sprawę? http://proline.pl/?p=TP-WN722NC

Dodam jeszcze, że w międzyczasie zmieniałem router (Livebox na SAGEM F@ST 2704) i na Liveboxie jeszcze sie z siecią potrafił połączyć, ale chyba także z gorszą prędkością niż przepustowość łącza (chociaż to zależy, bo tego dnia jak sprawdzałem, to chyba w całym domu net był wolniejszy). Ale inny laptop w tym samym pomieszczeniu, co komputer, normalnie wyłapuje sieć i się z nią łączy oferując szybkie połączenie (3 kreski na 5).


#2

compl , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038