Karta WLAN miniPCIe - dedykowane?

Witajcie, chcę zakupić kartę WLAN do laptopa. Szperam po allegro i co aukcja takiej karty, to adnotacja: “do laptopów Dell / Samsung / Toshiba / Lenovo”. Kurcze czy to jakieś marketingowe brednie, czy naprawdę taka karta nie ruszy w Asusie?

A tak przy okazji, możecie polecić jakąś dobrą kartę? Potrzebuję format połówkowy (half), bo tylko taka wejdzie. Najchętniej 2,4 i 5GHz ABGN i z modułem bluetooth. I czy karty tytułowane Intel Centrino N Ultimate mogę w Asusie zamontować

Niektórzy producenci lapków lubią utrudniać życie użytkowników i wprowadzają różne dziwne blokady.

Z autopsji:

Normalnie tych kart nie dało się skutecznie podmienić i trzeba było bawić się w instalowanie modowanego BIOSu, a w przypadku zestawu DELL + Intel pogodzić się, że karta na Windowsie nie ruszy (na Linuksie śmigała).

Dzięki za wiadomość i propozycje. Jednakże obie karty są pełnej wielkości, ja potrzebuję tak jak już wspomniałem “połówki”.

 

Pytanie - INTEL CENTRINO ULTIMATE-N 6300 ma to co dla mnie najważniejsze,czyli 5GHz z których chcę korzystać i format połówkowy jaki wejdzie w laptopa, jednakże naszły mnie wątpliwości:

  • karta ma 3 złącza antenowe - laptop ma tylko 2 anteny - może zostać jedno złączne niepodłączone? czymś to grozi?