Karty Dżwiękowe


(Zaczek58) #1

Witam bardzo serdecznie proszę o pomoc.

Nie mam dźwięku w ogóle. Mam dwie karty dźwiękowe jedna jest zintegrowana z płyta główną asus. Druga to CMI 8738\PCI-6ch-LX. używałam do tej pory tylko tej z płytą główna ale zakupiłam sobie głośniki 5.1 i chciałam włożyć ta drugą. teraz nie działa żadna nie wiem co robić bardzo proszę o pomoc kompletnie się nie znam na komputerach. Elwira :slight_smile:


(Mister Wojtek) #2
  1. Włóż jeszcze raz, bo może jest źle włożona.

  2. Zainstalowałaś do tej co włożyłaś sterowniki? jak nie to zainstaluj.

  3. Jak dalej nie działa to znaczy że te dwie karty może się "gryzą", więc wyłącz w BIOS'ie kartę zintegrowaną.. do BIOS'u wchodzi się naciskając zaraz podczas startu komputera klawisz "DEL" lub klawisz "F2", poszukaj tam swojej zintegrowanej karty (soundcard lub podobnie) i ustaw na "disabled", ustawiasz to za pomocą klawiszy "+" i "-", a następnie zapisujesz zmiany i wychodzisz z BIOS'u za pomocą klawisza "F10" i potwierdzeniu chęci zmiany.. za pomocą klawisza "y" lub "t".


(Zaczek58) #3

Dziękuje pięknie. Wystarczyło wyłączyć stara kartę w biosie, wszystko gra. A jeśli chodzi o głośniki działały tylko dwa, ale jak by ktoś miał taki problem to mi pomogło odwrotne włożenie wtyczek głośników do karty dźwiękowej, a mianowicie czarna wtyczka na miejsce pomarańczowej i odwrotnie- grają wszystkie pozdrawiam.