Karty graficzne, zamiana

(Miter 12) #1

Mam kartę graficzną Radeon 9550.Od kolegi za darmo wziąłem radeona 9800.Wyłączam komuter zastępuje karty.Wszystko pasuje.Włączam komuter i na czarnym tle jest tylko czerwony kolor(komuter rozpoznał karte bo coś tam pisze z 9800).Czy jest na to jakiś sposób aby działało moze mam złą płyte główną albo sterowniki???

(Cosik Ktosik) #2

A jaki Masz zasilacz, bo 9800 trochę prądu ciągnął? Moc i marka. Czy to się dzieje przy starcie komputera, czy po ładowaniu systemu?

(Miter 12) #3

zasilacz mam napewno dobry niedawno kpowany po prostu wkładam karte włączam tą karte no i jest ten napis nic sie nie da zrobic tylko od prądu wyłączyc(teraz jestem na swojej starej karcie)

(JNJN) #4

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

A zrób reset biosu, zobacz jak w trybie awaryjnym chodzi.

Na starej karcie trzeba było odinstalować wszystko co oprogramowanie i stery karty, restart kompa i uruchomić kartę na sterze systemowym, zamknąć, przełożyć kartę i uruchomić kompa i wgrać ster.

(Sawyer47) #5

Prawdopodobnie zapomniałeś podpiąć wtyczkę molex, ja raz zapomniałem i miałem właśnie ostrzeżenie na czerwono. Ale to nawet nie przeczytałeś tego ostrzeżenia?! Moje wyraźnie mówiło w czym problem.

(Sk91) #6

Ciekawe czy na pewno masz dobry zasilacz. Moc i marka, zobaczymy co kupiłeś.

(Longhorn2009) #7

Najlepiej sprawdź jeszcze czy ta karta którą dostałeś jest na pewno sprawna.

(Darth ReX) #8

Nie dawno kupowany Tracer :smiley: . Choć ten akurat powinien go jeszcze uciągnąć...

(system) #9

Taaa... albo modecom - feel który działa jak bomba zegarowa.... jesli ma tracera to gratuluje braku głowy

(system) #10

ale 9800 rzeczywiście powinien uciągnąć.. Nie do takich zestawów montują tracery i jakoś od razu nie ma awarii:)):

(Cosik Ktosik) #11

Na początku chodzi, ale jak długo i ile spowoduje szkód? Ludzie kupują MHz i FPSy, nikt nie myśli o zasilaczach i sprzedawcy to wykorzystują.

(Sk91) #12

A potem serwisy zbijają kasę na naprawach bo jak zasilacz coś uszkodzi, gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wywołanych przez zasilacz jeśli komp to składak. Jeśli gotowy to obejmuje. Najlepsze jest to że w sklepie zawsze znajdą jakąś wymówkę. Mój kumpel kupił gotowego kompa z plombą na obudowie. Nie mógł go czyścić ponieważ gdyby otworzył obudowę to straciłby gwarancję. Potem zaczął mu głośno chodzic wentylator na procesorze. Oczywiscie komputer gotowy obejmuje także takie wypadki w gwarancji. A oni mu wcisnęli nowe chłodzenie za 150zł.

(Darth ReX) #13

Między innymi dlatego gotowe kompy do d... są.

(system) #14

Składakom mówimy stanowcze NIE !!

(Darth ReX) #15

(system) #16

No składaki - gotowe kompy...źle mnie zrozumiałeś :slight_smile:

(Nethalythic) #17

Może chodziło mu o składaki w sensie złożonych kompów?:stuck_out_tongue:

Szczerze, każdy składany przez nas element po elemencie zestaw jest lepszy od najdroższego gotowca.

Co do tematu,

Zainwestuj w Modecom MC 400W będziesz miał na przyszłość.

(system) #18

(Darth ReX) #19

Najpierw niech koleś poda co ma, bo do tej pory nie dowiedzieliśmy się niczego o zasilaczu, poza tym ze niedawno kupowany. :lol:

(system) #20

w 99% słaby zasilacz noname, słaba płyta główna, karty graf oparte o ddr2 ale to nic bo najważniejsze, że mają ramu 1GB, słabe ramy itd...