Karty grafiki

(Piotrek 21) #1

Ktora z tych kart kupic :

http://www.overclockers.co.uk/search_re ... adeon+4870

(Goodprogram) #2

bez znaczenia, mogą się różnić tylko zawartością pudełka

(Piotrek 21) #3

Oki a duza jest roznica osiagow w tym oto modelu: Powercolor ATI Radeon HD 4870 1024MB GDDR5 TV-Out/Dual DVI/HDMI (PCI-Express) - Retail

miedzy tym

Powercolor ATI Radeon HD 4870 512MB GDDR5 TV-Out/Dual DVI/HDMI (PCI-Express) - Retail

(Blotny) #4

Piotrek 21 , dwa razy więcej pamięci?

(Paweł3779) #5

Nie duża... Jedynie ta pierwsza ma więcej pamięci. Wydaje mi się, że ta druga jest bardziej opłacalna, bo raczej nie wykorzystasz tyle pamięci, ile jest w pierwszej. :slight_smile:

(Szymszejdi) #6

Zależy w jakich chcesz grać rozdzielczościach, im wyższe rozdzielczości tym więcej ramu potrzeba karcie.

(Darth ReX) #7

No nie wiem, w stosunku do kart pokroju GF 8800/9800, a nawet HD 4850, HD 4870 ma znacznie większą przepustowość pamięci... Jeśli wyniki mają się różnić, to tylko w wybitnie wielkich rozdzielczościach.

(Porchekarera) #8

AAAA tam jest radeon x2 !!

(Darth ReX) #9

(Goodprogram) #10

(Mariosti*) #11

W tej linijce tak, ale w linku który podał są nie tylko 4870, ale też 4870x2 po 300 funtów.

(Blotny) #12

Porchekarera , tak, w tym sklepie jest taki Radeon, ale Piotrek 21 , nie wykazał zainteresowanie tą prozpozycją.

(Goodprogram) #13

no to ja i chyba każdy wie,

ale można sie domyślić że autor nie ma tyle kasy i chce coś z tego co podał

(Mariosti*) #14

Pierwszy post jednoznacznie sugeruje że autor jest zainteresowany wszystkimi kartami z tego linka.

(Blotny) #15

Mariosti* , pierwszy pierwszym, ale już trzeci wyraźnie mówi o co chodzi. Choć w drugim odpowiedź mogła go zmylić, więc trzeci moze być wynikiem niewłaściwej interpretacji drugiego, czyli błąd i cofamy do pierwszego i wykonujemy funkcję jeszcze raz. Wiec autor powinien uwzględnić w tym temacie, jeżeli przeczytał te wypowiedzi o co mu dokładnie chodziło. Bo pozostały temat potoczył się o te dwie karty. Piotrek 21 , jeżeli kasa się nie liczy to dwie te co wyżej w CF, zamiast tego, co ma dwa GPU.

(Darth ReX) #16

Eeee... To może lepiej niech sam zainteresowany się wypowie? :expressionless:

(Mariosti*) #17

Lepiej brać tego właśnie co ma 2 gpu a nie dwie karty w cf. Po pierwsze wyjdzie taniej, po drugie w super wysokich rozdzielczościach i przyszłych tytułach ilość ramu nie będzie stanowić bariery, a dodatkowo wystarczy zwykła płyta główna z jednym PCIE x16.

(Darth ReX) #18

... I zawsze pobiera to parę watów mniej :slight_smile: . Choć to żaden argument.

(Piotrek 21) #19

dokladnie chodzi mi o jak najlepsza karte z tej strony http://www.overclockers.co.uk/productli ... &subid=939 a jest nia chyba Powercolor ATI Radeon HD 4870 1024MB GDDR5 TV-Out/Dual DVI/HDMI (PCI-Express) - Retail aczkolwiek moge byc w bledzi a co o rozdzielczosc chodzi to mam monitor 24 cale LG w2452t pracuje na 1920*1200 niby jest juz w FULLHD i cenowo byl przystepny a co do grafy to jeszcze mysle zeby kupi dwie te 512mhz i zrobic je w dualu ale oczywiscie za jakies 2 miesiace bym dokupil 2 lecz nie wiem czy to ma sens i daje to duzy efekt dzialania i jest to wykorzystywane dzieki

(Mariosti*) #20

Jeśli chcesz dwie to zbierz na 4870x2 i po problemie. A jeśli nie i te 30 funtów nie robią ci różnicy to ten 1gb ramu może dać tej karcie w tej rozdzielczości przewagę w tytułach które jeszcze właściwie nie wyszły. Ja bym brał najtańszą, albo bardzo mocno podkręconego fabrycznie Diamonda 4870.