Karty sieciowe

Mam stacionarnego kompa(win xp pro) i w nim mam neta przypisanego do karty sieciowej. Ostatnio nabyłem też laptopa(vista ultimate) i chciałbym przez ten sam kabel(odłańczająć kabel od stacjinarnego) mieć neta na laptopie. Jak to zrobić? Słyszałem o zmianie adresu mac w laptopie i wklejeniu adresy z karty w stacjonarnym ale jak?

Istnieją dwa sposoby rozwiązania takiej sytuacji:

  1. Skontaktuj się z dostawcą internetu i powiadom go o zmianie MAC adresu karty. Dostawca zmieni konfigurację łącza i laptop będzie mógł korzystać z zasobów sieciowych. Wadą tego rozwiązania jest pozbawienie komputera stacjonarnego połączenia z internetem.

  2. Zakupienie routera pozwoli na korzystanie z internetu zarówno przez komputer stacjonarny jak i laptopa. W konfiguracji routera wystarczy sklonować MAC adres karty sieciowej komputera stacjonarnego.

Tez najlepiej polecam router.

Ale możesz przepisać adres mac karty sieciowej z stacjonarnego kompa do karty sieciowej laptopa.

wada jest tak ze musisz przełączać kabel aby mieć internet, sprawę to załatwia router. Tez w nim możesz sklonować maca i sprawa załatwiona chyba ze zadzwonisz do dostawcy i podasz mu nowego maca routera.

wole przełańczać kabelek. interesuje mnie gdzie w viście znajde opcje do wklejenia(wpisania) takiego samego adresu co ma moja karta w stacjonarnym…

Witajcie,

Do użytkowników rewers79 , hawk_zj jedna kwestia - w niektórych sieciach używanie routerów jest niestety niedozwolone. Używanie w nich sprzętu NAT powoduje na przykład całkowite zablokowanie internetu, kary umowne, etc…

W takim kontekście zmiana adresu karty MAC wydaje się być bardziej uczciwa - bo cały czas tylko jeden komputer będzie podłączony do internetu - a w przypadku routera mogłyby być dwa…

Do zmiany adresu MAC możesz posłużyć się programem System Info for Windows (SIW) 2008.10.28, który znajdziesz TUTAJ. Odpalasz program, z menu pliku wybierasz Narzędzia i “Zmieniacz adresu MAC”. Wpisujesz adres MAC komputera stacjonarnego i klikasz zmień MAC ID. Później restart komputera i powinno działać… :slight_smile:

Pozdrawiam

Dimatheus

dzieki Dimatheus zaraz sprawdze

barabasz ,

No to cieszę się bardzo, bo właśnie miałem Ci pisać, byś po prostu popróbował i pokombinował… Ale widzę, że wykazałeś się inicjatywą :slight_smile:

Pozdrawiam

Dimatheus

no i ****,odłończyłem neta na chwile i po paru minutach podłończyłem znowu i nic. Jednak ide do mojego dostawcy neta i poprosze aby wpisali sobie sami moj adres karty z laptopa…

Dimatheus Witajcie,

Do użytkowników rewers79 , hawk_zj jedna kwestia - w niektórych sieciach używanie routerów jest niestety niedozwolone. Używanie w nich sprzętu NAT powoduje na przykład całkowite zablokowanie internetu, kary umowne, etc…

W takim kontekście zmiana adresu karty MAC wydaje się być bardziej uczciwa - bo cały czas tylko jeden komputer będzie podłączony do internetu - a w przypadku routera mogłyby być dwa…

Więć Dimatheus

Do twojej wiadomości czy to jest legalne. A tak na marginesie juz dawno nie widziałem dostawcy a mam z nimi dużo do czynienia który by zabraniał postawić router do rozdzielenia łącza oczywiście w swoim gospodarstwie domowym a nie sąsiadowi. Oczywiście trzeba go zapytać i poinformować o takim fakcie ale napewno nikt nie powie Ci nie

Dostawcy tez idą z postępem i teraz nikogo nie dziwi że ktoś ma 2 albo 3 kompy ceny spadły.

Tak jak kiedyś z limitami ściągniętych danych - to juz przeszłość.

Więc się nie wymądrzaj tylko daj takiego dostawce który Ci zabroni rozdzielić bo ja nie znam. A jak taki w ogóle jest to (dinozaur w świecie dostawców)jakaś firma którą trzeba zmienić bo nie idzie z postępem i niedługo sama padnie albo zmieni politykę.

I tak się zastanawiam na jakim ty świecie żyjesz jeszcze PRLu :))

barabasz ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif