Kasa z dotacji z UE

czesc

wiem że to nie odpowiednie forum do tego ale może ktoś zna odp. :wink:

jeśli zostanie zaakceptowany mój wniosek o dotacje z UE, tak jak jest że dadzą mi 70% jaką musze zainwestować, to czy tą kase dostane odrazu, czy pierw musze wydać ze swoich i potem oni mi oddadza ?

Z reguły najpierw sam musisz zainwestować, ma to zapobiec defraudacji pozyskanych funduszy.

Dostaniesz z góry tylko będziesz musiał mieć faktury lub rachunki do potwierdzenia na co wydałeś.

u mnie akurat jest tak że pieniądze odrazu przelewają na konto, później dopiero się rozliczasz z tego na co tę pieniądze przeznaczyłeś na zasadzie przedstawienia im faktur VAT oczywiście o faktury nie trudno ale nie będę podpowiadał bo to nielegalne … a jeżeli chodzi o te 70% to zależy o jaką dotację złożyłeś papiery bo są różne…

właśnie chce złożyć o dotacje na przedszkole tylko nie wiem jakie mam szanse bo w moim mieście ( 37,5 tys ludności) jest juz troche przedszkoli ale z tego co wiem to miejsc jeszcze brakuje… tylko z tego co się orientuję dużo większe szanse się ma tam gdzie w ogóle przedszkoli nie ma np. w gminach. Mam budynek tylko musze go dostosowac do wymogów a to ok. 250-300 tyś zł bo musze wymienić elewacje i dach itd…

Dodane 10.05.2009 (N) 21:28

mam jeszcze jedno pytanie :wink: co muszę przygotować aby złożyć wniosek o dotacje ? co muszę już mieć, jakie dokumenty ?

urząd gminy… tam Ci powiedzą wszystko co do dokumentacji. z tego co ja się orientuje to żeby uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności wymagane jest aby składający wniosek był osobą bezrobotną przez minimum pół roku. co do nasycenia rynku przeszkolami to nie przejmuj się jeżeli bedziesz miał dobry bisnesplan a jest on wymagany to nie bedzie to miało wiekszego wpływu na urzędników podczas podjęcia decyzji czy przyznać Ci pieniądze. pozdro powodzenia

dzięki :wink: ale jak mam otworzyć przedszkole w mieście to też do urzędu gminy muszę iść ? czy to gdzieś indziej ?

urząd miasta bądź gminy… kto pyta nie błądzi jak gdzieś pójdziesz i się zapytasz to krzywdy Ci nie zrobi…

Dodane 29.05.2009 (Pt) 20:24

http://www.przepisnabiznes.pl/dzialalno … zej-2.html

tutaj znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania pozdro