Kaseta vs cd

czesc wszystkim…poszukuje o ile istnieje program ktory umozliwi mi wypalenie utworow z kasety magnetofonowej na cd…mam pare fajnych kawalkow i szkoda mi je wyrzucac bo juz nie mam nic co odtwarza tasme wiec chcialabym je wrzucic na kompka jezeli to mozliwe…bardzo prosze wszystkich o pomoc…

z gory dziekuje evelina…

Podłączasz jakieś “radio z kasetami” pod kompa (złącze Line IN), ściągasz program np: Audacity > nagrywasz > zapisujesz jako MP3 i np: w NERO nagrywasz jako AudioCD.

Konwersacja kaseta --> płyta CD gotowa :smiley: .

dziekuje adam a mozesz mi jeszcze powiedziec ktore to jest to lacze Line IN gdzie je mam szukac i jakiego kabla powinnam uzyc…no i tez nie wiem czy sobie poradze z tym programem wyglada na skaplikowany… przepraszam ze tak duzo pytan ale moja wiedza na temat komputerow jest marna no i do tego mam jeszcze blond wlosy:(

evelina

Rozumiem że jesteś dziewczyną :twisted: ale czy tak trudno wpisać Line In w googlach i kliknąć grafika?

EVE xxx, edytuj swoje posty zgodnie z poniższym - albo temat zostanie przesunięty do śmietnika!

Głośniki są podłączane do zielonego, mikrofon do różowego, a Line In do niebieskiego.

Kabel minijack-minijack. 1 wtyczkę podłączasz pod wyjście słuchawek, a 2 pod Line In w kompie. taki kabelek.

:slight_smile: mam kabelek i znalazłam wejście… i co dalej po prostu włączyć magnetofon i nie wiem co w tym programie uruchomić żeby działało…

proszę Adam powiedz mi jeszcze to…

eve

W Audacity wybierasz Line IN, potem jednocześnie klikasz play w magnetofonie i czerwoną kropkę w Audacity. Jak skończy się piosenka to naciskasz stop w magnetofonie i w Audacity, następnie wchodzisz do plik > eksportuj jako MP3 i czekasz. Uruchamiasz Nero > klikasz nagraj AudioCD > przenosisz piosenki i nagrywasz.

PS. Jak program podczas eksportu będzie prosił o LAME ENC to instalujesz to i w programie dajesz mu lokalizacje do pliku.

hmmm jest tam jakaś zakładka ale nie widać nigdzie line in… czy ona sie pojawi dopiero po podłączeniu tego kabelka? bo narazie to mam takie opcje wave ,— microphone ,— analog mix (line\cd\aux)—cd digital— S\pdif-in----what you hear— midi synyh…?

eve

Bierzesz analog mix (line\cd\aux)

jak zadziała to masz ode mnie wielkiego całusa… dziękuje Ci bardzo…

cmok cmok…

eve