Kaseta vs cd

(system) #1

czesc wszystkim....poszukuje o ile istnieje program ktory umozliwi mi wypalenie utworow z kasety magnetofonowej na cd....mam pare fajnych kawalkow i szkoda mi je wyrzucac bo juz nie mam nic co odtwarza tasme wiec chcialabym je wrzucic na kompka jezeli to mozliwe....bardzo prosze wszystkich o pomoc....

z gory dziekuje evelina....

(adam749) #2

Podłączasz jakieś "radio z kasetami" pod kompa (złącze Line IN), ściągasz program np: Audacity > nagrywasz > zapisujesz jako MP3 i np: w NERO nagrywasz jako AudioCD.

Konwersacja kaseta --> płyta CD gotowa :smiley: .

(system) #3

dziekuje adam a mozesz mi jeszcze powiedziec ktore to jest to lacze Line IN gdzie je mam szukac i jakiego kabla powinnam uzyc....no i tez nie wiem czy sobie poradze z tym programem wyglada na skaplikowany.. przepraszam ze tak duzo pytan ale moja wiedza na temat komputerow jest marna no i do tego mam jeszcze blond wlosy:(

evelina

(Krzysiekaczor) #4

Rozumiem że jesteś dziewczyną :twisted: ale czy tak trudno wpisać Line In w googlach i kliknąć grafika?

(adpawl) #5

EVE xxx, edytuj swoje posty zgodnie z poniższym - albo temat zostanie przesunięty do śmietnika!

(Cosik Ktosik) #6

Głośniki są podłączane do zielonego, mikrofon do różowego, a Line In do niebieskiego.

(adam749) #7

Kabel minijack-minijack. 1 wtyczkę podłączasz pod wyjście słuchawek, a 2 pod Line In w kompie. taki kabelek.

(system) #8

:slight_smile: mam kabelek i znalazłam wejście.. i co dalej po prostu włączyć magnetofon i nie wiem co w tym programie uruchomić żeby działało....

proszę Adam powiedz mi jeszcze to....

eve

(adam749) #9

W Audacity wybierasz Line IN, potem jednocześnie klikasz play w magnetofonie i czerwoną kropkę w Audacity. Jak skończy się piosenka to naciskasz stop w magnetofonie i w Audacity, następnie wchodzisz do plik > eksportuj jako MP3 i czekasz. Uruchamiasz Nero > klikasz nagraj AudioCD > przenosisz piosenki i nagrywasz.

PS. Jak program podczas eksportu będzie prosił o LAME ENC to instalujesz to i w programie dajesz mu lokalizacje do pliku.

(system) #10

hmmm jest tam jakaś zakładka ale nie widać nigdzie line in... czy ona sie pojawi dopiero po podłączeniu tego kabelka? bo narazie to mam takie opcje wave ,--- microphone ,--- analog mix (line\cd\aux)---cd digital--- S\pdif-in----what you hear--- midi synyh...?

eve

(adam749) #11

Bierzesz analog mix (line\cd\aux)

(system) #12

jak zadziała to masz ode mnie wielkiego całusa... dziękuje Ci bardzo....

cmok cmok...

eve