Kasowanie 7 instalacja XP Problem

(bart_grono) #1

Witam,

Mam problem z windowsem

Zanioslem go do serwisu i bez pytania zainstalowali mi Windows 7 ....

Chciałem go usunąć i pojawil się problem

Wsadziłem plyte XP uruchomilem F8 boot DVD

Zaistaluj xp itd

POjawily mi sie 4 partycje (chodz mam 3)

C, D, E, F

Ogolnie mam C z 50g

D 20g

E (reszta)

A w bios pojawilo sie C 120 Mega D 20 G E reszta F 50 G

Formatowalem D i F przez xp

I teraz nic sie nie wlacza pisze blad odczytu dysku twardego :frowning: do biosu i boot dojde co dalej prosze o szybka pomoc

(Msprungk) #2

Usuń wszystkie partycje i załóż je ponownie. W czym problem?

(Dimatheus) #3

Hej,

Bootujesz komputer z płytki instalacyjnej Windowsa XP. Przechodzisz kolejne kroki i w momencie wyświetlenia się dostępnych partycji wskazujesz każdą z nich i wciskach D , czyli usunięcie partycji - system zapyta jeszcze, czy jesteś pewien decyzji, więc potwierdzamy. Tak robimy ze wszystkimi partycjami, które są widoczne. Gdy skasujesz ostatnią z partycji widoczny będzie tylko Obszar nie podzielony na partycję - klikasz na niego i wybierasz C , dzięki czemu tworzysz nową partycję - podajesz rozmiar w MB i zatwierdzasz - pierwsza partycja zostanie utworzona. Analogicznie postępujesz z kolejnymi. Na koniec ENTER'em wskazujesz partycję C: i rozpoczynasz na niej instalację Windowsa XP - oczywiście konieczne będzie jej sformatowanie, a po nim już z górki... :slight_smile: Natomiast pozostałe partycje sformatujesz już z poziomu Windows'a, gdy ten będzie już zainstalowany. :slight_smile:

Powodzenia,

Dimatheus

(bart_grono) #4

a moge zostawic dysk E gdzie sa najwazniejsze dane? A co to jest ten dysk F???

(Msprungk) #5

To po prostu jedna z partycji dysku

http://pl.wikipedia.org/wiki/Partycja_%28informatyka%29

(Tomgroch) #6

Przy instalacji Windows 7 instalator stworzył partycję 100MB. Mimo że jej nie chciałem. Na początku myślałem, że sam coś pozostawiłem, ale po następnej instalacji systemu zaś ją miałem. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, ale to już nie mój problem a Microsoftu. W systemie jej nie widać ale jest. Może dlatego raz widzisz 4 a innym razem 3 partycje.

(Dimatheus) #7

Hej,

Trochę źle zadałeś pytanie. :slight_smile: Dodanie dodatkowej partycji poskutkowało małym bałaganem z partycjami dysku - a bardziej z ich literowym przyporządkowaniem - partycje D i E się nie zmieniły, natomiast C zmieniła się na F, a w jej miejsce powstała ta nowa 100 MB. Czym jest ta partycja?? Najprościej mówiąc, jest to partycja utworzona bezpośrednio w czasie instalacji systemu Windows7 - na partycji tej znajduje się bootloader oraz pliki przeznaczone do szyfrowania dysku przy pomocy BitLocker'a. Nieco na ten temat można znaleźć w poście 100MB partycja po wgraniu Win7 oraz na stronach TechNet'u w artykule Windows 7 BitLocker Executive Overview - wersja angielska - Windows 7 BitLocker Executive Overview - wersja polska.

W środowisku Windows partycji nie zobaczy, gdyż ma ona status ukrytej - oczywiście wyjątek stanowi przystawka zarządzania dyskami, w której widoczne są wszystkie partycje, łącznie z ukrytymi i partycjami przywracania systemu... Domyślam się więc, że 3 partycje widoczne są w środowisku Windows, a 4 w czasie prób instalacji systemu.

Tak, możesz... Na dobrą sprawę możesz usunąć partycję C (120 MB) oraz partycję F (50 GB) i utwórzyć z nich jedną - i na niej następnie zainstalować system.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(bart_grono) #8

Zrobiłem tak jak powieedziałeś ale teraz problem z karta dzwiekowa i panelem przednim ale to opisze w innym temacie dzieki bardzo :slight_smile:

(Dimatheus) #9

Hej,

Czyli rozumiem, że już żadnych problemów nie było i wszystko poszło jak po maśle... :slight_smile:

Ach, ten Windows XP i układy dźwiękowe HD... Zapewne brak poprawki... :roll:

Nie ma sprawy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus