Kasowanie danych z dysku twardego

Witam.

Szukam programu do całkowitego kasowania danych z dysku twardego.

Chodzi mi o to, żeby usunąć wszystko tak, żeby żadnym sposobem nie było możliwe ich odzyskanie.

Proszę o podanie mi kilku programów.

Pozdrawiam!

Eraser

Ogólnie przyjęło się, że wystarczy 10-krotne nadpisanie danych, by ich odzyskanie było niemożliwe.

Upppsss…

Zapomniałem dodać, że to ma być program do formatu…

…żeby dysk był zupełnie pusty…

Istnieje coś takiego?

No to najpierw format a później użyj narzędzie podane wcześniej. Lub w kolejności odwrotnej.

A czy na pewno się rozumiemy?

Nikt nie odzyska niczego???

  1. Wystarczy 1 (jedno) nadpisanie :wink:

  2. Dajesz PPM na parytycję i Erase Unused Space > options Zaznaczasz wszystkie opcje i wybierasz metodę nadpisania przestrzeni dyskowej. Wystarczy 1 Pseudorandom Data. Lepiej, żebyś nie anulował tego procesu, bo uszkodzisz MFT

CBL Data Shredder - http://www.cbltech.ca/data-shredder.html

Program unicestwia zawartość CAŁYCH, FIZYCZNYCH dysków (niezależnie od rodzaju systemu plików) - nie ma możliwości wyboru poszczególnych partycji.

Posiada najlepsze algorytmy czyszczenia. Freeware - trzeba tylko wypełnić formularz. Występuje jako bootable ISO, bootowalna dyskietka i aplikacja pod XP. Sprawdzony - bardzo dobry…

Czego Ty się boisz? Jeśli przechowujesz tam dane bardzo ważne dla obronności NATO to odpowiednie komórki obcego wywiadu odczytają te dane nawet po kilkukrotnym nadpisaniu nowymi innymi danymi (bo mają tego celu sprzęt, ludzi i środki) i takie dyski sa (powinny być) fizycznie niszczone.

Natomiast jeśli to jest Twój prywatny (lub firmowy) dysk, który chcesz np. sprzedać to nikomu pewnie nie będzie się chciało poswięcać swoljego czasu i środków do wątpliwego odzyskania jakiś np. zdjęć z górskiej wycieczki :wink:

Czyli albo jesteś przewrażliwiony albo masz na tym dysku cholernie ważne dane :o

Z tego co kiedyś gdzieś czytałem (zastrzega sobie prawo do omylności :P), podobno wystraczy sformatować dysk innym systemem plików niż bieżący, np. jeśli posiadasz ntfs, sformatuj na, np. linuksowy ext3. Po takim zabiegu podobno dane są podobno nie do odzyskania.

Pozdrawiam!