Kasowanie danych z plyty

Czy jest mozliwosc skasowania badz zamienienia danych na plycie R??Jesli tak to jak to zrobic

Na CD-R / DVD-R / DVD+R nie ma takiej możliwości. Jedynie na RW.

Na CD-R nie da się kasować danych.

Jesli dysk był nagrany w multi sesji ( i nie zamknięty) to dogranie danych bez kontynuacji multisesji ukryje ostatnie sesje. Nie będą normalnie widoczne .

Jedynie w np. Nero można je będzie odczytać.

Jeżeli dysk był nagrany z zamknięciem płyty to nic sie już do niego nie dogra.

da sie. :mrgreen:

Jest to tak. Masz pliczek o nazwie zdjecie.jpeg o wielkosci 512kb i nagrywasz ale z multisesja. Pozniej odpalasz Nero i wrzucasz inny plik o nazwie np zdjecie.jpeg np 1MB i wtedy spyta czy podmienic. Ok. Wtedy zagrywa tamten pierwszy a ten drugi jest nagrywany z boku na czystym miejscu ale pytka nie bedzie miala 1 MB a 1536 kb

master_zonk6

Ale tamtego pliku pierwzego jaki byl juz nie bedzie, tak?

widocznie tak. Nie bedzie widoczny na płycie.

płyta kosztuje 1zł.

Skasować możesz poprzez zniszczenie płyty: porysować o podłoge i płytę na pół. Na pewno nikt już tego nie odczyta po takim zabiegu.

master_zonk6 , ale wtedy nie odzyska się miejsca z poprzeniego pliku, a płyta może sprawiać problemy.

kolomyjka

R - recordable (nie pozwala na usuwanie danych)

RW - rewtirable (pozwala na usuwanie)

Li tylko i wyłącznie jeśli podczas pierwotnego nagrywania sesja nie została zamknięta. Jeśli było inaczej to z twojej porady lipa… z całym szacunkiem. :slight_smile:

No właśnie będzie niewidoczny ale nie skasowany.

I w dodatku będzie dalej dostepny z pod Nero i nie tlko.

NIE! Zobacz sobie jak nie wierzysz. Zrób tak: wrzuć sobie pliczek na eRkę i nagraj z multisesją. Później go zamień na inny o tej samej nazwie lub prościej zrób USUŃ i wtedy nagrywarka robi takie puste wypalone miejsce na płytce i po tym pliku nie ma śladu.

A co myślicie, że jak się nagrało to co mur beton się z płyty robi? :mrgreen:

a widzisz co ja napisałem Z CAŁYM SZACUNKIEM :? :

Popatrz :

beztytu322uvn0.th.jpg

Jedynka mi coś nie wyszła, nie nagrało sie poprawnie.

Pod 2 (pierwsza sesja- liczącz zepsuty druga.) i 3 (druga sesja) jest jeden i ten sam plik .Mają takie same nazwy( tu nie widać bo tego Nero nie pokazuje) i taki sam rozmiar.

Wszystko to jest multisesja.

Plik z nr. 2 nie został skasowanu. Normalnie w eksploaterze windows go nie widać . Jest tylko jeden plik z tą nazwą.

W tym momencie mogę go odzyskać . ( plik z nr.2) Tak jak widać na screnie.

Nagrywałem przed chwilą :smiley:

Teraz tak :

Wkładan jeszcze raz CD - R z nagranym plikiem ( Ten pod 1))

beztytu322ucp1.th.jpg

I gdzie ty go widzisz ?? Chodzi mi o to gdzie go zaznaczyć żeby jak mówisz :

?? ?? ??

ja jak nagrywałem w Nero Express to miałem płytkę z instalatorami moich programów tj Opera 8.50, Winamp 5.0 itd więc dałem prawym i USUŃ i czcionka tych plików bodajże poszarzał do dałem Opera 9.2 i najnowszego Winampa i nagrałem i są widoczne tylko najnowsze wersje programów. Dodam że nagrywałem Nero 6.6.18, LG 52x24x52x płytka Verbatim 52x CDR. U mnie ten trik zadziałał.