Kasowanie Et z linuxa

Cześć Linuxa mam od paru godzin i mam pewien problem zainstalowałem sobie gre Enemy Territory teraz chcę ją skasować ale jak? robiłem tak:

sudo apt-get remove et

próbowałem przez roota…

apt-get remove etwolf

i próbowałem już usunąć folder ale nie mam uprawnień więc jak to zrobić?

// Poprawiłem tytuł wątku oraz post.

Kaka’

Ale z jakiego pliku to instalowałeś??? Run lub Bin???

Instalowałem poprzez ten poradnik http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 … y-i-linux/

Miałem ten sam problem, ale rozwiązał się raz z formatem. Jednak spróbuj zrobić wejdz w System plików a potem tu /usr/local/games. Tam powinien być folder z grą. Otwórz ten folder i poszukaj pliku uninstall. Odpal go i ustaw uruchom, lecz jeśli się nie załączy zrób właściwości tego pliku => Uprawnienia i zaznacz Zezwól na wykorzystanie pliku jako program. W fedorze można po prostu zalogować się jako root i wywalić ten plik. W ubuntu niestety nie.

Pozdro

tutaj nie ma takiego czegoś jak uninstall :confused: a jak moge uzyskac dostep do tego folderu chodzi mi o jego usuniecie zeby nie zajmowal mi miejsca na dysku

No ja jeszcze jestem początkujący wiem tylko, że trzeba zalogować się jako root i wywalić ten plik terminalem, a jak to Ci nie powiem bo nie wiem.

Pozdro

W konsoli wpisz

sudo nautilus

I będziesz mógł chyba usunąć ten folder

ohhhh … udało się bardzo Ci dziękuje :slight_smile: :-o :-o :-o Swoją drogą dziwie się że autorzy ET jakoś tego nie poprawią lub nie dadzą jakiegoś poradnika … niepoważne z ich strony…