Kasowanie partycji - prosze o pomoc

Witam.

mam dysk 250gb podzielony na dwie partycje, C- 150gb i D- 80gb jako ze niepotrzebna mi była ta druga to popytałem się kolegów jak ja skasować, wiec powiedzieli ze wystarczy ze włożę płytkę z Windowsem, zrestartuje kompa i tam usunę ta partycje, i tak tez się stało, uschnąłem partycje D-80gb, włączyłem komputer, patrze i nie ma już Dysku D i jest ok, no ale nie do końca, te 80 gb nie połączyło się z tymi 150 gb. Dl czego? czy jest jakiś sposób by jakoś to odratować?

ps. czy rozwiązał bym problem kasując partycje C, na której teraz jestem i zainstalować Windowsa od nowa?

Użyj programu GParted i zmień rozmiar pierwszej partycji.

ok właśnie pobieram program, mam nadziej ze będzie ok :slight_smile:

pobrałem, zamontowałem obraz i co teraz? co mam kliknac?

edit// mam jeszcze partition magic, zainstalowałem go i wykryło mi te wolne 80 gb, ale co zrobić żeby je przywłaszczyć do tych 150?

Obraz nagraj na płytę i uruchom z tej płyty komputer. W programie GParted będzie Partition->Resize.

A ja proponuję Ci ze swej strony.Kup jutro ostatni numer PC Format(Nr9) i tam znajdziesz opis posługiwania się

tym programem.

PS. przepraszam za takie noobowskie pytania :confused:

Edit/ załóżmy ze będę miał pełna wersje za kilka minut, co muszę zrobić?

Wedłu mnie nie zrobisz nic.Wersja demo umożliwia jedynie graficzną prezentację wykonanych operacji - faktyczny stan partycji pozostanie niezmieniony.

To powinno Ci pomóc(wybacz ale rano idę do pracy),a klikania byłoby do rana.

http://komputery.katalogi.pl/Partition_ … 28436.html

Serdecznie dziękuje wszystkim którzy mi pomogli, udało mi się, wystarczyło przejechać kurosem i dac apply, a wcale to takie trudne nie było :*

Pozdrawiam Misiek007 :wink: