Kasowanie usunietych plikow pobranych automatycznie z sieci


(Rybazbo) #1

Witam pisze juz 2 raz bo na tamtym wątku nikt nie udzielił mi konkret odpowiedzi co mam zrobic jesli (mozilla win xp) gdy chodze po niecie np allegro nk youtube na komputer pobieraja sie automatycznie obrazki mozna to zablokowac ale wtedy chodzac po necie nie bd ich widzial a jaki ma sens wchodzic na allegro nie ogladajac zdjec . niby ich nie ma a jednak są sciagnałem program recuva i przywrocił mi wszystkie fotki z stron na ktore wchodzilem , wiec aby trwale je usunąc sciagam sure delate i odzyskane pliki usuwam a one dalej sa po przywracaniu recuva , pomocy ! moze teraz ktos mi da rade , a mam cc clenera i nic nie daje :roll: a jak patrze gdzie sa to c\?\ i o co chodzi?


(fiesta) #2

Recuva to nie jest program do przywracania czegokolwiek tylko do odzyskiwania utraconych danych, więc tylko dobrze spełnia swoje zadanie odzyskując nawet pliki usunięte z "Tempów".

A jak chcesz użyć przywracania, to musisz utworzyć punkt w którym nie będziesz miał tych plików.


(system) #3

Widzę, że wpadasz w paranoję.

Odinstaluj program Recuva i już nie będziesz miał dostępu do tych plików.

Albo w CCleaner - Ustawienia >>> Bezpieczne usuwanie >>> wybierz opcję >>> Bezpieczne usuwanie plików i z rozwijanego menu wybierz metodę Gutmann. Ile czasu będzie trwała ta operacja, to już inna sprawa.


(Rybazbo) #4

ok zrobiłem :smiley: pado paranoje:D nie tylko tam screeny z redtuba są:smiley: i ten gutmaan usuwa na dobre?


(ichito) #5

Zainstaluj do Firefoksa dodatek NoScript...wiele rzeczy w ogóle się nie załaduje, co jest z pewnością bezpieczniejsze i przyspieszy wczytanie strony. Po drugie zwyczajnie czyść ślady prywatności w przeglądarce - ręcznie albo ustaw na automatyczne usuwanie przy zamykaniu przeglądarki. Poza tym oczywiście CCleaner, jak wspomniał wyżej kolega.