Kasowanie Visty

Witam mam pytanko, na dysku C mam XP a na D Viste i pytanko czy da się nie robiąc formatu usunąć Viste czyli jej foldery.

Nie chce formatować bo na dysku D mam inne dane i zalezy mi na usunięciu…orientuje sie ktoś czy się da i ewentualnie jak ??

Da się jedny, sposobem ale lepiej tego nie robić :!:

Etam a jakim ???

Jak coś piszesz to to napisz, a nie udajesz, że coś wiesz :!:

Też jestem ciekaw co kolega alex11 wymyślił :mrgreen:

Przy okazji warto poruszyć temat następujący: zainstalowaliśmy Vistę na laptopie ,z różnych względów nam nie odpowiada i chcemy mieć znów xp. Co robimy ? Przypominam LAPTOP.

A dokładniej ?

sorki pomyliłem się

To co, że laptop. Albo instalujesz na nowo z płytki (jak Masz) albo z RECOVERY.

Pozdrawiam

Instalujesz xp z płytki?.. :smiley: …zatem może czegoś nie wiem [co zwyczajnym jest]…z płytki nic nie zainstalujesz.otrzymujesz komunikat : oprogramowanie które chcesz zainstalować jest starsze niż zainstalowane.Asystent oprogramowania wyłacza płytę z xp.Asystenta mozna wyłaczyć lecz niestety w takim przypadku włazi znów.Zatem opisz swój sposób dokładniej… :)…aaa “to co że laptop”…ano to że brak w nich przydatnego w tym przypadku “floopy”.

Tworzysz Bootable CD z systemem np. WIN98 odpalasz kompa, usuwasz FDISKIEM partycje i instalujesz XPeka z płytki :slight_smile:

Czy to takie trudne?

Pozdrawiam

PS taką płytkę to trzeba mieć i chronić jak oka w głowie

Zmien w bios aby 1 był CD i uruchom laptopa z CD sam tak robie i działa.

Oczywiście że mam i chronię… :mrgreen: …przyznasz że to jedyny sposób… szacunek Kolego

Tu jest kruczek :slight_smile:

Jaki ?

Instalujesz STARSZY system w miejsce NOWSZEGO - instalator z XPeka się wywali.

Co innego świeża normalna instalacja na laptopie a co innego na laptopie z Vistą, którą chcesz usunąć i zainstalować XP

Nic nie zrobisz w Biosie…czytaj uważnie gdzie tkwi problem…metoda opisana powyżej raczej jest jedyna…może edycja Rejestru aby wyłaczyć Asystenta na stałe…ale dla mnie to zbyt wczesnie.

Przy instalacji zmieniajac w bios na 1 CD wszystko zainstalujesz poniewaz nie staruje system a CD

Ja tak robie często i sorry ale k…działa, staruje CD…ble ble i format…

A rób sobie jak chcesz skoro nie chcesz pojąć prostej zasady: nie zainstalujesz xp na vistę ponieważ płyta zostanie wyłaczona przez Asystenta oprogramowania z powodu iż chcesz zainstalować starszy program na nowszy…tyle w temacie

Jak instaluje spod BIOS to kto mi ja wyłączy, ??? jaki asystent skoro spod BIOS to tak jak botoowalnie …

:!: :!: :!: POZATYM WATEK DOTYCZY JAK USUNAC VISTE Z DYSKU D BEZ FORMATU I UTRATY DANYCH OBOK VISTA :!: :!: :!:

Szanowny Kolego…dość niewiele mnie obchodzi jak to robisz…możesz nawet “spod mostu”.Co do tematu tego to fakt czy powinien być tu czy nie napewno ocenią powołane do tego osoby.Takową jak widzę nie jesteś.dalej…pisanie “capsem” ma bardzo konkretny wydzwięk i jest używane w bardzo konkretnych sytuacjach…zatem może warto zgłębić zasady…pozdrawiam uprzejmie.