Kasowanie Visty

Szanowny zobacz po pierwsze temat po drugie moze po CL zauwazysz tresc tematu.

Jest coś na płytce DVD w folderze source chyba, ten program nazywa sie “roolback.exe” i z tego co wiem usuwa z kompa całą Vistę lecz go nie testowałem. Żeby nie było na mnie.

Spokojnie sprawdze i nie przeklne gdyby cos :stuck_out_tongue: tylko gdzie on jest :o

Płyta/Sources lub Support/roolback.exe

OK sprawdzam-sprawdzilem i nic nie startuje. :frowning:

Nic sie nie otwiera?? To musisz na stronę micrsoftu poszukać tam moze przez wiersz polecenia się odinstalowuje. Jakies komendy są może.

A ni tam nic a nic …przysłowiowa d…pa :twisted:

Eee… a nie możesz przenieść tych waznych plików na partycje C: i sformatować drugą na której jest Vista…?

dyski mają ograniczoną pojemność… ale usunąć raczej sie nie da (chyba że masz 2 visty i z tej pierwszej dałeś te odblokowanie dla wszystkich userów i wywalisz)

Ale wtedy chyba system nie będzie startować? :wink: Przeciez to Vista zarządza rozruchem systemów… Spróbuj zrobić tak - przekopiuj wszystkie ważne dane z pod VISTY na partycję XP. Następnie Mój komputer>właściwości>Zaawansowane ustawienia systemu>Uruchamianie i odzyskiwanie>Ustawienia>Domyślny system operacyjny: Microsoft Windows XP. Potem format partycji D. Jeśli nie masz miejsca na C, pożycz od kogoś dysk, lub zainwestuj w nagrywarkę cd (teraz to za 40zł można takową nabyć) i zgraj wszystkie ważne dane.

Drogi “kundlu”. Widać, jak wykazujesz się wielką arogancją do osoby, któa chce Ci pomóc. Nie możesz zainstalować XP z prostej przyczyny - nie instaluj go z pod innego Windowsa. Jeśli się nie mylę, włączasz Windows Vista, a następnie wkładasz płytę z Windowsem XP i chcesz go zainstalować? Tak, to jest własnie ta zła metoda! Poczytaj na google jak ustawić w biosie, by zaraz po uruchomieniu komputer czytał najpierw dane z płyty, wtedy to instalacja systemu windows XP uruchomi się zanim to nastąpi z Vistą i nie będzie żadnego asystenta. Co ty myślisz, że Windowsa można wgrać tylko z innego Windowsa? To idąc po twoim rozumowaniu, jeśli chce sobie złożyć komputer, muszę iść na bazar do ruskich i zakupić dysk twardy z Windowsem, no bo w koncu jak na pustym dysku zainstaluje system operacyjny, skoro od nowości go już nie ma? :stuck_out_tongue: Na przyszłość najpierw sprawdź podstawowe pojęcia, a potem się namyśl, czy rzeczywiście ktoś cie robi w balona.

KENUMO

Proszę usunąć link do strony www z podpisu,masz na to miejsce w profilu.JNJN

Cóż jednam przkopiowałem dane na dysk C, później format uruchomiłem pod konsola następnie FIXBOOT przypisanie nowego sektora rozruchowego i spowrotem dane na dysk D i wszystko już ok cały zabieg trwał ok 30 min.

Powiedz mi po co komplikujesz sobie zycie wbij jeszcze linuxa na 3 i na 4 98 albo 95 ktos madry powiedzial ( jak pies nie ma co robic to jaja sobie lize ) sorry ale klawiatura zrobiona na jezyk angielski moga byc bledy