Kasp. Anti-Hacker, Win ME i Leak Test'y

Cześć,

Po prawie roku przygody z Zone Alarm free (generalnie spisywał się b. dobrze, nie gryzł się z innymi aplikacjami i nie mulił) zrobiłem testy na http://www.firewallleaktester.com i mnie trochę zmroziło. No i zacząłem się zastanawiać nad jakimś lepszym (czytaj płatnym) firewall’em.

Na pocztątek na tapetę wziąłem Kasp. AH (przy okazji testowania Kasp. Personal Pro). No i qrcze wyniki testów są - powiedziałbym - żenujące i stoją w sprzeczności z wynikami testów na firewallleaktester.com. Firewall przeszedł pozytywnie tylko 2 testy (Leak Test + FireHole, czyli te podstawowe) !!

Nie wiem czy to jest kwestia mojego systemu (mam Windows ME, ale zainstalowane wszystkie dostępne patch’e), a tam testowali Win XP, czy cuś innego… Konfiguracja firewall’a jest OK.

Proszę o info, jeśli ktoś testował Kasp. AH i/lub ma Winde ME. Czekam z niecierpliwością.

pzdr

X-ray

Poczekaj na Kaspersky Internet Security, wyjdzie lada dzień. Testowałem wersje beta, zarówno antywirus jak i firewall wypadają rewelacyjnie.

Jeszcze jedna ciekawostka - mianowicie, jak miałem Avasta, to krzyczał podczas próby otwarcia/ zapisania pliku z testem PCAudit (tzn. że plik zawiera trojana). Natomiast Kaspersky (Personal Pro 5.0.527) ‘łyka’ te pliki bez zająknięcia :slight_smile:

Czy to możliwe, aby Kacper był zbyt mało ostrożny? Albo Avast był za bardzo wrażliwy (chociaż nie ukrywam, że podobało mi się, że wyrzucał to ostrzeżenie)…

Zobacz avast walił ostrzeżeniemi bo ma skaner spware i to wykrywał w nich albo test eicar. A co do firewalla to ja polecam Outposta 3.51 albo tak jak sam czekam na nowe testy zobacze jak wypadnie ten Jetico - już chwilke miałem i musze powiedziec że całkiem dobrze się spisywał i był lekki niczym kerio 2.1.5

PZDR!