Kasp. Anti-Hacker, Win ME i Leak Test'y

(X Ray77) #1

Cześć,

Po prawie roku przygody z Zone Alarm free (generalnie spisywał się b. dobrze, nie gryzł się z innymi aplikacjami i nie mulił) zrobiłem testy na http://www.firewallleaktester.com i mnie trochę zmroziło. No i zacząłem się zastanawiać nad jakimś lepszym (czytaj płatnym) firewall'em.

Na pocztątek na tapetę wziąłem Kasp. AH (przy okazji testowania Kasp. Personal Pro). No i qrcze wyniki testów są - powiedziałbym - żenujące i stoją w sprzeczności z wynikami testów na firewallleaktester.com. Firewall przeszedł pozytywnie tylko 2 testy (Leak Test + FireHole, czyli te podstawowe) !!

Nie wiem czy to jest kwestia mojego systemu (mam Windows ME, ale zainstalowane wszystkie dostępne patch'e), a tam testowali Win XP, czy cuś innego... Konfiguracja firewall'a jest OK.

Proszę o info, jeśli ktoś testował Kasp. AH i/lub ma Winde ME. Czekam z niecierpliwością.

pzdr

X-ray

(Zhao Zhuxi) #2

Poczekaj na Kaspersky Internet Security, wyjdzie lada dzień. Testowałem wersje beta, zarówno antywirus jak i firewall wypadają rewelacyjnie.

(X Ray77) #3

Jeszcze jedna ciekawostka - mianowicie, jak miałem Avasta, to krzyczał podczas próby otwarcia/ zapisania pliku z testem PCAudit (tzn. że plik zawiera trojana). Natomiast Kaspersky (Personal Pro 5.0.527) 'łyka' te pliki bez zająknięcia :slight_smile:

Czy to możliwe, aby Kacper był zbyt mało ostrożny? Albo Avast był za bardzo wrażliwy (chociaż nie ukrywam, że podobało mi się, że wyrzucał to ostrzeżenie)...

(JarekMk) #4

Zobacz avast walił ostrzeżeniemi bo ma skaner spware i to wykrywał w nich albo test eicar. A co do firewalla to ja polecam Outposta 3.51 albo tak jak sam czekam na nowe testy zobacze jak wypadnie ten Jetico - już chwilke miałem i musze powiedziec że całkiem dobrze się spisywał i był lekki niczym kerio 2.1.5

PZDR!