Kasper z Zone Alarm

Mam taki problem jak zainstaluje Zone Alarm i uruchomie kompa po instalce to zaraz po właczeniu restuje mi się komp nie wiedzieć dlaczego. Moje podejżenie padło na Zone Alarm dlaczego? Jak miałem Kerio to było ok, a że mi nie przypadło do gustu to chciałem powrócić do starego ale sprawdzonego Zone Alarm wiec usunołem kerio, wyczyściłem rejestr, wywaliłem wszystkie foldery związne z kerio to wszystko w trybie awaryjnym dla pewności. Potem zaistalowłem Zone i krach, pokazuje sie pulpit ładuje sie Kapser i widze jego ikone w zasobnikiu, pare chwil po tym reset i tak w kółko. Po usunięciu Zone w awaryjnym bo inaczej sie nie da wszytko jest ok. Czyżby Kasper nie lubił Zone Alarm. PS. Jak miałem Nortona AntyVirusa to takich problemów nie miałem. Bardzo proszę o jakieś rady bo nie mam teraz żadnej zapory.

Niestety wydaje mi sie ,ze kasper nielubi zone alarm :frowning: :frowning:

(na ten czasz wlacz zapore w windowsie …zmniejszy troche zagrozenie :slight_smile: )

Zapore mam właczoną - jak tak piszesz to musze poszukać jakies alternatywy dla Zone Alarm i mi się zdaje że będzie cieżko bo zone bardzo mi sie podobał.

Zainstaluj ostatnia serie 5 zone alarma i bedzie dobrze , 6 gryzie sie z paroma antywirusami

zaraz to sprawdze :slight_smile: bo o tym nie pomyślałem.

masz tu

A nie wiesz może dokładnie z jakimi ?? Czy przypadkiem nie gryzie się z Nodem32 ?? Pytam bo mam zainstalowane właśnie Nod32+ZoneAlarm 6.xx i czasami występują u mnie samoistne restarty w niedługich odstępach czasu od włączenia kompa :?

wyłacz w zone o ile masz prof wersje wykrywanie szpiegów mnie wywalało własnie przez to a tak na marginesie zainstaluj tez 5 i bedziesz miał spokoj ja tak zrobiłem i pozbyłem sie problemu Własnie przez to szukałem kiedyś na forum ostatniej 5 bo 6 gryzła mi sie z Nortonem

heh ja miałem identyczny problem i nawet zakładałem temat na forum, także po zainstalowaniu za tak jak kompa włączyłem to się od razu restartował jak tylko pokazała się ikonka kaspa :smiley:

Zone alarm nie instaluj w wersji 5, przepuszcza niestety połaczenia przychodzące :smiley:

Polecam kaspersky antihacker, wersje 30 dniowa ściągniesz z tąd : http://www.kaspersky.pl

zobacze, dzieki za info.

Kasper gryzie się z ZoneAlarmemPro.

Rozwiązanie:

Wejdź w ustawienia Kaspra: Ustawienia -> Ustawienia ochrony w czasie rzeczywistym -> Ustawienia ochrony w czasie rzeczywistym -> Wyłącz ochrone przed atakami sieciowymi.

Dzięki temu wyłączysz wewnętrznego firewalla Kaspra. (Jest on niepotrzebny skoro masz ZoneAlarma).

Wszystko będzie działać OK.

co ty gadasz :x

nie wprowadzaj ludzi w bład, to nie est konflikt tego ustawienia tylko ogólnie softu, nie współpracuje z kaspersky.

:twisted:

A ta opcja powinna w kasprze być właczona gdyz zapewnia większe bezpieczenstwo, tym bardziej ze to nie firewall , tylko jego modół, czyli wykrywa parę ataków sieciowych i to niecg zostanie

Tommy nastepnym razem zastanów sie co mówisz i nie plec bzdór :twisted:

dziwne bo ja używam od kilku dni najnowszego kasperskiego antivirusa i najnowszego zone alarm (nie pro) i nie zauażyłem żadnych konfliktów tych obu programów. Może to jakies konkretne wersje ze soba nie współpracują nie wiem;/