Kasperky i powolne pierwsze uruchomienie EXE

Mam Vistę x64 i Kaspersky Internet Security 2009 i następujący problem: przy uruchamianiu instalacji jakiegoś programu trzeba długo czekać, Kaspersky chyba analizuje exe i dopiero go odpala, mija sporo czasu zanim wyskoczy: xxx dodany do ograniczenia niskiego poziomu i chwile po tym się uruchamia instalka. Przy kolejnym uruchomieniu tego samego exe’ka już tego nie ma, Kasper sobie go wcześniej przeanalizował i już tego nie robi. Gdy KIS jest całkiem wyłączony nie ma tego długiego oczekiwania (na nowych exe’kach), czyli definitywnie któryś moduł KIS’a trzeba by wyłączyć. Tylko który? Ja wyłączałem już chyba wszystkie dodatkowe moduły i jakoś nic nie daje efektu. To jest bardzo denerwujące bo długo trzeba czekać. Wie ktoś jak to wyłączyć?

U mnie jest to samo tylko że na WinXP PRO SP2.

to chyba dobrze że KIS ma takie coś

Ale ja tego nie chce, to jest denerwujące, tyle żyłem bez tego więc i teraz przeżyje - chce to wyłączyć.

Kaspersky >>> Ustawienia >>> Ochrona systemu -> odznacz Wyłącz filtrowanie aplikacji >>> Zastosuj i OK

Tylko nie pisz zaraz, że Kaspersky informuje Cię o ryzyku infekcji komputera i Ty tego nie chcesz!

To nic nie daje - już tak robiłem. Co prawda nie wyświetla się komunikat: xxx dodano go grupy yyy, ale tak samo długo trzeba czekać.