Kaspersky 7.0 i problemy z firewall'em

Miałam cały czas Kasperka 6.0 i Zone Alarm’a, które się świetnie spisywały. Aż do dzisiejszego pięknego dnia, gdy wykupiłam licencję na Kaspersky 7.0. Przy zainstalowaniu kazał mi usunąć Zone Alarm’a. Mogłam tylko to zrobić albo anulować instalację. Więc nie miałam innego wyjścia. Mając nadzieję, że da się go przywrócić chciałam go potem zainstalować, ale wszystko staje na 24% i ani rusz.

Zainstalowałam Comodo i mam go w tej chwili. I szukam na gwałt czegoś innego. Jestem już zmęczona klikaniem co 2-3 sekundy na wyskakujące komunikaty, które nawet teraz przeszkadzają mi w pisaniu. Nie wiem w ogóle, który program co robi, część przestała działać. W Dodaj/Usuń nie mogę odinstalowywać większości programów. Co najważniejsze wszystkie programy robią właściwie co chcą, bo cały ruch idzie przez Kasperka, więc nawet nie wiem czy akceptuję połączenie z GG czy pozwalam wejść do kompa jakiemuś hakerowi. avp.exe to avp.exe tamto i tak w kółko. POMÓŻCIE! !!

Kaspersky ma on już wbudowanego ferliwala,wystarczy że zrobisz na tryb uczenia i usuniesz Combo i będzie działać.Sam tak mam i żadnego syfu nie mam.

Mam Anti-Virus a nie Internet Security.

Zasadnicze pytanie. Czy jest to Kaspersky AV czy IS ? Jeżeli KIS to zrób task jak pisze ProAgent a jeżeli KAV to zostaw COMODO i zerknij na tą strone http://andgird.webd.pl/comodo.html

kicia88 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Niestety jest to wyższa szkoła jazdy jak dla mnie. Co z tego, że zainstaluję i skonfiguruję skoro i tak później nie będę mogła sobie z nim poradzić? Nie poradziłam sobie nawet z pierwszymi krokami, tak jak pisałam wywrócił mi całego Windows’a do góry nogami i gryzie mnie cały czas po kostkach. Gdybym wiedziała, że ZA się wysypie kupiłabym KISa :cry:

Jaki firewall, który ma kontrolę nad programami jest wart polecenia? Niestety już się w tym miesiącu spłukałam, więc żeby był free. Nie chcę programu, który zblokuje mi cały system jak Comodo, ale FIREWALL’a, który będzie nadzorował to co wysyłam i odbieram z netu.

W COMODO wyłącz Defense+ a firewall ustaw na learn. Najpierw instaluj COMODO potem KAV. W KAV wyłącz ochrone proaktywną.

Z tego co pamiętam instalowalam opcję “Firewall+Leak…cośtam”, na pewno nie Defense+. Ale co się stalo juz sie chyba nie odstanie, bo po deinstalacji Comodo nic nie wrócilo do poprzedniego stanu - jutro robię formata po tym cudnym “firewall’u”.

I do tej pory nie znalazlam w Was wsparcia jeśli chodzi o wybór firewall’a do Kasperka 7.0. Comodo nie chcę, pisalam juz wielokrotnie a próbujecie mnie na sile uszczęśliwić programem, którego nie będę umiala obslugiwać :?

No to może ZoneAlarm ? Jest bardzo dobry.Używałem Ashampoo FireWall i PC Tools Firewall Plus i też jest bardzo dobry jeśli chodzi o nadzorowanie programów.

W ramach licencji możesz przecież używać KAV6 a co za tym idzie i Zone Alarm skoro w tej konfiguracji nie było problemów.Wczesne wersje 7.0 nie były zbyt udane .

Hmmm… to jest jakieś rozwiązanie jan1 o ile faktycznie można wykorzystać klucz z 7mki do 6stki. Tak nawiasem mówiąc to nie instalowałam programu z płytki, ale ściągnęłam najnowszą wersję z dobrych programów i ją zarejestrowałam. Na forum KAV wyczytałam dopiero po instalacji, że gryzą się z ZA Free bo używają innego sterownika sieciowego czy coś… nieważne…

No ale nie po to kupiłam najnowszą żeby używać starszej. A co myślicie o Kerio? On ma kontrolę programów próbujących się dostać/odebrać info z sieci? Jest nawet stosunkowo tani… Albo Jetico w darmowej wersji Personal?

Na razie działam na trialu ZoneAlarm Pro, bo jak doczytałam tylko on jest kompatybilny z KAV7. Pełne zadowolenia, ale drogi :? Na pewnym portalu porównującym ceny 240 zł i to nawet nie wiadomo czy na rok czy dożywotnio.

Kiero ? Nie polecam,kiedyś spalił mi kompa ;/

W ustawieniach KISa :arrow: Chrona :arrow: i na dole zaznacz :arrow: Zgodność z aplikacjami wykorzystującymi autoochronę.

Później spróbuj znów zainstalować Combo.

Ja bym ci polecił cały pakiecik piorunująco łatwy w obsłudze , skuteczny , po polsku i w przystępnej cenie czyli G DATA IS 2008.

Ja miałem 2007 i byłem zadowolony aczkolwiek troszku spowalniał kompa. Myślę że w 2008 nie ma takich problemów.

Zawiera moduły: firewall, anti spam, anti visrus, anti spyware i małego bonusa czyli kontrolę rodzicielską(chyba że masz viste to ci nie potrzebna). A w przystępnej cenie dlatego że będzie za darmo w komputer świecie :smiley: . Tylko musisz zaczekać miesiąc bo chyba dopiero w kwietniu. A jeśli nie radzisz sobie z obsługą tego typu programów to poszperaj za jakimiś poradnikami albo czymś w tym stylu :wink:

No a jeśli nie chcesz czekać to wywal te wszystkie Kiero , KISy itp. i zainstaluj sprawdzone i skuteczne rzeczy. Np.tercecik: Avast 4.7 Home + Spyware Terminator + zapora systemu windows + (ewentualnie coś anty spam). :czarodziej:

Nowsze nie zawsze bywa lepsze ale to taka dygresja.Dziwne ZA Pro to rozszerzona wersja free nic nie kombinuj z triala sam przejdzie na free i powinno być dobrze.