Kaspersky a internet - problem


(Ziutek) #1

Witam

Używam strony http://www.octoshape.com, z której można oglądac różne programy telewizyjne. Działało to spokojnie, kiedy miałem KIS 7.0, ale jak zainstalowałem nowszą wersję, to zaczął wyskakiwać komunikat z info o błędzie oraz by sprawdzić sobie połaczenie sieciowe i TV juz nie chce się uruchomić. Wszystko działa, kiedy wyłączę KIS, a więc to on gdzieś w ustawieniach coś blokuje, choć jak pochodziłem po jego wpisach ze stronami zaufanymi itp. to tam jest też ta z octoshape.com... więc już nie wiem, gdzie i jak tę blokadę usunąć, a nie chcę siedzieć na starej wersji KIS, kiedy są nowsze.

Może ktoś się spotkał z czymś podobnym albo wie, w czym problem?


(Sebos99) #2

Ustawienia- ochrona- ochrona antywirusowa- ruch www- ustawienia- i tam dodajesz nowy element do zaufanych stron. http://www.octoshape.com/*


(Ziutek) #3

Dzięki, ale niestety nie zadziałało. Problem w tym że TV uruchamia się w jakiś dziwny sposób odwołując się do czegoś na tej stronie i widocznie sama nazwa strony nie wystarcza :frowning:


(Ziutek) #4

Poszedłem tym tropem i okazało się, że było, ale trochę dalej, a konkretnie w opcji filtrowanie zawartości - włącz blokowanie banerów, tam musiałem dodać tę stronę do białej listy i poszło.

To tak jako info dla zainteresowanych :slight_smile: