Kaspersky a Windows Server 2008

(system) #1

Witam, zamierzam kupić 4GB ramu. Mam wersje trial Windows Server 2008 Enterprise, a jak wiemy można ją mieć legalnie na okolo 200 dni. Jest to wersja x64 więc wykorzysta mój ram. Planuję korzystanie z Servera jako systemu desktopowego (tak, jest to możliwe) po odpowiednim przystosowaniu do póki nie zakupię x64 wersji Visty. W związku z tym mam pytanie czy orientujecie się czy Kaspersky Internet Security 2009 zadziała? (mam licencję)

(Persifall) #2

Raczej nie; na Windows Server 2008 działać będzie Kaspersky Anti-Virus for Windows Server Enterprise Edition.

(Krasnal666) #3

Też mam na desktopie WS2008. Korzystam z Noda32 w wersji 2.7 (wyższe nie działają). Jest problem z firewallem, bo nie namierzyłem żadnego działającego, no chyba żebym miał minimum 1000 PLN wolnych... Na razie jadę na systemowym + max security na routerze. Z KIS żaden od wersji 6 do 2009 nie działa na WS. Tego podanego przez Persifalla nie testowałem. Inne pakiety IS nie chcą się zainstalować, albo wywalają przy pierwszym uruchomieniu po instalce.

Ogólnie systemik w moim odczuciu stabilniejszy i szybszy od ultimate, oczywiście po wyłączeniu kilku funkcji. Oba Stalkery i oba Crysisy śmigają aż miło. Aktualizuje się (trial) bezproblemowo, aero też chodzi.

(system) #4

To wiem akurat :stuck_out_tongue: Mam artykuł o optymalizacji i dostosowaniu.