Kaspersky Anti virus 7.0 a 2009

(Wolfgar) #1

Witam.

Mam pytanie dotyczące różnic w spowalnianiu komputera przez te 2 programy. Z racji że jestem posiadaczem już nie nowego laptopa (turion 64 1.6gh.) Wszelkie dodatkowe obciążenia procesora są bardzo niewskazane dla mojego komputera.

Do tej pory używałem wersji 7.0 ale tak już pisałem źle to wpływało na moją pracę. Czy wersja 2009 jest lepiej skalibrowana ? Czy spowolni mój komputer jeszcze bardziej ?

(Krzysztof C.) #2

2009 mniej obciąża moim zdaniem ale nie procesor ile system, dlatego nie bardzo wiem co masz na myśli. Jeśli włączysz skanowanie to procesor i tak obciążysz. 2009 szybciej nieco skanuje, ale ja nadal korzystam z 7.

(Wolfgar) #3

Nie wspominam nawet o skanowaniu komputera. Do tego jestem przyzwyczajony że gdy skanuje to albo oglądam jakiś film albo idę spać. Chodzi o same "bytowanie" antywirusa.

(SeBoLaS) #4

Według mnie 2009 trochę bardziej obciąża kompa,korzystam z kaspersky'ego od wersji 5 do teraz czyli do 2009.Spowalnia bardziej koma zwłaszcza gdy analizuje gdzie ma przydzielić daną aplikację do której grupy względem dostępności do internetu plików systemowych itp .Więc jeśli nie chcesz bardziej obciążać kompa to zostań przy 7

(Krzysztof C.) #5

No więc napiszę tak, że ja polecam znajomym zawsze Kasprskyego. Ostatnio instalowałem na jakimś celeronie (coś koło 1.5 GHz) wersję 7, Muliło kompa strasznie i wszystko rozchodziło się o ram a nie o procesor. Założyliśmy koledze zamiast 256 MB ramu okrągłe 1 GB i problemy się skończyły. Tak więc nie martw się o procesor ile o ram a jeśli chodzi o ramozjadliwość (polszczyzna nie ma co) to oba wypadają podobnie. Dla przykładu podam że wersja 7 zajmuje przy starcie około 70MB ramu po czym po chwili spada i wynosi około 20 MB.