Kaspersky antyviru i reset kopa

(Fernando) #1

Siemanko. Dziś jak skanowałem kompa przed wirusami Nod 32 nic mi nie znalazł za to kaspersky chyba z 10 wirusów i chciałem na razie przetestować go i gdy sciągnołem instalator z Portalu dobre programy i po instalacji kasperskego komp mi sie cały czas resetował, gdy tylko próbowałem sie połączyć z netem i w końcu usunąłem kasprskiego i już sie nie resetuje. Co może być nie tak ścigałem z innych stron to samo:(

Prosze o pomoc bo naprawde wydaje mi sie, że warto popatrzeć tego antyvirusa

(El Presidento) #2

Sprawdz w Podglądzie Zdarzeń w godzinach restartów jaki był kod błedu i podaj na forum.

Podgląd Zdarzeń : Panele sterowania-Wydajnośc i konserwacja-Narzędzia administracyjne-Podgląd zdarzeń

(Fernando) #3

Niestety nic tu niepisze :? w tej godzinie co było te zdarzenie czyli 19:10 to tylko błąd gg był :?

(El Presidento) #4

Sprawdzałeś kazdą zkładke w Podglądzie Zdarzeń :?

Sprawdz w zakładce System.

(Bartek501) #5

Nie moge odinstalować kasperskiego

Pisze że mozę być używany przez jakiegoś innego użytkownika

ale obecnie nie jest włączony nie moge go odinstalować wyłączyć nic nie moge zrobić

(Fernando) #6

Patrzyłem kardzą zakładke ale tam nic niema ;/ same błedy albo przeglądarki albo gg.

(El Presidento) #7

Catalyst usuń Kasperskiego w Trybie Awaryjnym.

Kamilek123 z jakiego korzystasz Firewall :?

Kasperski lubi się kłucic z niektórymi.

(Fernando) #8

ZoneAlarm pro ale co może mu przeszkadzać skoro jak ja właczam neta to jest restart a nie jak sie włacza kaspersky :?

(El Presidento) #9

Kamilek123 Firewall również moze w pełni przeskadzać w dzialaniu Kaspra. Ale to nie ten z którym się kłuci.

Jaki posiadasz typ łącza :?

(Fernando) #10

neostrada 256kb/s

(Bartek501) #11

Już raz włączałem tryb awaryjny i mam przykre doświadczenia

więc nie korzystam jak byś mógł bliżej mi o tym opowiedzieć

(Fernando) #12

wes poprostu włacz odnowa kompa wyłacz kasperskiego i unistal

(El Presidento) #13

Ale jeżeli to nie da radę to pozostaje jedynie usuwanie w trybie awaryjnym.

O wejściu do trybu arwayjnego poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... b+awaryjny

Kamilek123 posiadasz Neostradę ale łączysz się za pomocą aplikacji dostępowej neostrady czy przez połączenie dial-up. :?

(Bartek501) #14

posiadam neostrade

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 19:52

wszystkiego już próbowałem ale nic nie działa bedzie trzeba robić restart dysku i tak to planowałem a teraz to przesądza sprawe i jeszcze ni moge zrobić partycji pisze że musze wyłączyć proghramy wszystko wyłączam i nic

(Fernando) #15

łącze sie za pomocą aplikacji dostępowej neostrady.

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 18:56

Restart dysku dobre stary dobre :slight_smile:

(El Presidento) #16

Usuń aplikację dostepową neostrady (Dodaj/Usuń)

Pamietaj aby zostawic sterowniki od modemu.

I skonfiguruj połączenie ręcznie :

Konfiguracja Neostrady

Start=>> Programy=>> Akcesoria=>> Komunikacja=>> Kreator Nowego polaczenia

Polaczenie z Internetem=>> Konfiguruj moje polaczenie recznie=>> Polacz uzywajac modemu telefonicznego

Nazwa uslugodawcy internetowego=>> dowolna

Numer telefonu=>> *

Nazwa użytkownika=>> ktore otrzymales podczas rejstracji

Haslo=>> ktore otrzymales podczas rejstracji

W razie wątpliwości czytaj :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... =neostrada

(Fernando) #17

Już to wcześniej próbowałem no i nic niedało, a teraz własnie zrobilem auto connect :stuck_out_tongue:

(Dawkow) #18

A odinstalowałeś NOD32 zanim zainstalowałeś Kaspersky'ego? Nie powinno się mieć dwóch antyvirów bo kłócą się ze sobą. Co do odinstalowania Kasperskyego to faktycznie musisz go usunąć w trybie awaryjnym jeśli masz nadal NOD32 ponieważ przy starcie systemu ładowana jest automatycznie jakaś biblioteka dll do pamięci RAM. Ewentualnie zabij proces Kasperskyego w zakładce Procesy (Ctrl+alt+Del) i wtedy spróbuj odinstalować

(Fernando) #19

Tym postem mnie dobijasz ja wiem jak odinstalować kasperskiego tylko jakis inny koles sie pytał jak to zrobić, chyba wiem ze antyvirusy sie gryzą miedzy sobą i odinstalowałem nod32 przed instalacją kasprzaka. Wiem że chciałeś dobrze ale ci niewyszło pozdro!!

(system) #20

Ustawienia >> Ustawienia ochrony w czasie rzeczywistym >> Sieć - odznacz - Włącz ochronę przed atakami sieciowymi

KAV Personal Pro dla innych wersji powinno być podobnie.