Kaspersky. Atak Sieciowy! Co jest grane?


(system) #1

Mam taki problem!

Po połączeniu się z internetem pojawia mi sie za koażdym razem coś takiego tylko zmienia się numer IP a nazwa ataku jest taka sam!!


(system) #2

witam

ja też takie coś miałem,nazwa ataku Lovesan i Helkern, ten pierwszy miałem z adresu 83.22.128.112 a druki 212.144.197.157, co to moze znaczyć?? :evil:


(Stachan) #3

:roll: zwykły skan portów przez jakiegoś cwaniaka z Łodzi


(Musg) #4

najwazniejsze ze kacperek to wylapuje.Mozesz spac spokojnie .Mam takich atakow dziennie okolo 20.Taka wlasnie jest doba internetu :smiley:


(system) #5

nie można się dowiedzieś o tej osobie więcej,jak bym dorwał takiego .... to niewiem co bym zrobił, może chociaż mejla jego aby go postraszyć :smiley:


(Nukem126p) #6

Eeee nie warto, kiedy ja ustawiłem w moim routerze opcję DMZ (wszystkie połączenia przekierowane na mojego kompa), to miałem dziennie 2000 ( !!


(system) #7

(Farall) #8

Raczej nie bardzo - przez opcje Whois? ze stron prod firewalli dojdziesz ewentualnie do admina domeny z jakiej to jest prowadzone. możesz do neigo napisać ale czy to coś da? Za dużo tych skanów portów jest żeby na każdy tak reagować


(Xiao19) #9

daj sobie luzu kiedy nastapi wlam dasz znac

bo skanowanie portow wykona kazdy user z tego forum i tego typu rzeczy dzinnie sa miliony


(system) #10

Powracając do mojego problemiku to da sie cos zrobic zeby przy kazdym laczeniu z netem nie pojawial sie ten beznadziejny komunikat??


(Nukem126p) #11

JAsne że się da, wejdź w ustawienia w Kasperkim, następnie kliknij na "Ustawienia ochrony w czasie rzeczywistym", i tu kliknij na "Rozwiązywanie problemów" (na dole okna), i w tym okienku zaznacz opcję "Nie powiadamiaj o wykryciu ataków sieciowych". I to wszystko !


(system) #12

Wielkie dzieki Nuken :!: :!: Temat możemy zamknąc!!


(lazikar) #13

Jak sobie życzysz :slight_smile: