Kaspersky. Atak Sieciowy! Co jest grane?

Mam taki problem!

Po połączeniu się z internetem pojawia mi sie za koażdym razem coś takiego tylko zmienia się numer IP a nazwa ataku jest taka sam!!

http://img100.exs.cx/img100/3948/schowek011sq.jpg

witam

ja też takie coś miałem,nazwa ataku Lovesan i Helkern, ten pierwszy miałem z adresu 83.22.128.112 a druki 212.144.197.157, co to moze znaczyć?? :evil:

:roll: zwykły skan portów przez jakiegoś cwaniaka z Łodzi

najwazniejsze ze kacperek to wylapuje.Mozesz spac spokojnie .Mam takich atakow dziennie okolo 20.Taka wlasnie jest doba internetu :smiley:

nie można się dowiedzieś o tej osobie więcej,jak bym dorwał takiego … to niewiem co bym zrobił, może chociaż mejla jego aby go postraszyć :smiley:

Eeee nie warto, kiedy ja ustawiłem w moim routerze opcję DMZ (wszystkie połączenia przekierowane na mojego kompa), to miałem dziennie 2000 ( !!

Raczej nie bardzo - przez opcje Whois? ze stron prod firewalli dojdziesz ewentualnie do admina domeny z jakiej to jest prowadzone. możesz do neigo napisać ale czy to coś da? Za dużo tych skanów portów jest żeby na każdy tak reagować

daj sobie luzu kiedy nastapi wlam dasz znac

bo skanowanie portow wykona kazdy user z tego forum i tego typu rzeczy dzinnie sa miliony

Powracając do mojego problemiku to da sie cos zrobic zeby przy kazdym laczeniu z netem nie pojawial sie ten beznadziejny komunikat??

JAsne że się da, wejdź w ustawienia w Kasperkim, następnie kliknij na “Ustawienia ochrony w czasie rzeczywistym”, i tu kliknij na “Rozwiązywanie problemów” (na dole okna), i w tym okienku zaznacz opcję “Nie powiadamiaj o wykryciu ataków sieciowych”. I to wszystko !

Wielkie dzieki Nuken :!: :!: Temat możemy zamknąc!!

Jak sobie życzysz :slight_smile: