Kaspersky AV 2010 ZMULA NETA

Mam taki problem,a mianowicie po zainstalowaniu KAV 2010 bardzo mocno spadła prędkość pobierania plików dwu a nawet trzy krotnie,gdy wyłącze ochronę jest ok. (ale przecież nie o to chodzi) W wersi 2009 tego problemu nie było. Nie chcę zmieniac antyvirusa bo mam wykupioną licencję i poza tym problemem jestem z niego b.zadowolony.Czy może ktoś pomóc w rozwjązaniu problemu i co mam zrobic by nie zmulało.Pozdrawiam.

Zobacz opcje firewall`a (ew. Zapory sieciowej (po polsku)), powinny tam być opcję szczegółowo opisane… Poszukaj pojedynczego wpisu który zamula…

Prawdopodobnie to jakaś funkcja dodana w 2010, której nie było w 2009 i to ona zamula…

Gdyby jednak się nie udało znaleźć, możesz to wyłączyć… Skanowanie w czasie rzeczywistym nadal będzie aktywne, więc żadne świństwo z neta nie wejdzie…

Zaporę mam systemową i tam nic nie zmieniałem,gry netowe chodzą idealnie,internet idealniei szybko tylko przy pobieraniu plików zmula.

I nie bardzo rozumiem to co napisałeś że “możesz to wyłaczyć” tylko co? wyłączyć.

Niestety ale ochrona www w kasperskim jest beznadziejnie wolna.Ustaw ochronę na poziom średni lub niski jeśli chcesz się cieszyć względną prędkością lub kup g-data internet security 2010

Kaspersky zamula z natury rzeczy a wcale nie przekłąda się to na wykrywalność.

Polecam Avirę (bardzo do dobry i darmowy antuwir) ewentualnie GData.

Nie daj Boże Nod-a (Eset) albo Avast-a czy Nortona.

Panowie nie polecajcie mi Aviry bo w wersji free to dno,miałem ją prawie rok i Kacper bije Avire na głowę i G-daty tez nie chce wjęc po co te reklamy i tekst że Kasper zmula z natury rzeczy to bzdura Kaspra AV 2010 na średnich ustawieniach właściwie nie czuje w systemie i dla mnie jest rewelacyjny i wyłapuje wszystko co ma wyłapac.

Problem tyczy sie pobierania plików z netu czego nie było w KAV 2009 na tych samych ustawieniach.Prosze o odpowiedzi osoby które mają KAV 2010 i udało im sie rozwjazac ten problem,no chyba Ze ta wersja tak ma co by nie było za fajne.

Pozdrawiam.

Avira jest dostępna na pół roku w wersji Premium za darmo.

Co do Kaspera - pobierz sobie plik EICAR i sam porównaj wykrywalność to się zdziwisz :smiley:

http://www.eicar.org/anti_virus_test_file.htm

Poza tym nie napisałem że KAV jest zupełnie do bani.

Po prostu wykrywalność kompletnie nie idzie w parze z zajmowaniem zasobów systemowych.

Do kolegi “bogna2009” może sam powinieneś pobrać EICAR i przetestować Avire bo KAV w wersji 2009 już wykrywał w nim wszystko prawidłowo to już dawno sprawdziłem.

Pozdro I Szczęślwego Nowego Roku.

Ps.Prosze o odpowiedzi na temat.

Naprawdę kaspersky nie jest taki dobry jak o nim się mówi.Do wersji 2009 był czołowy ale wersja 2010 to jakaś porażka i kompletnie nieprzystosowana do w7 jak zapowiadają… w dodatku spowalnia znacznie całego kompa w porównaniu np. z g-datą czy tym bardziej z avirą czy nortonem. Też bym bronił kasperskiego jeśli bym miał go zakupionego (nawet jeśli wady byłyby oczywiste). W końcu go kupiliśmy i daliśmy się zrobić w bambuko a my staramy się do tego nie przyznawać

Tylko że my mówimy o wersji 2010 a nie 2009 - to są zupełnie 2 inne światy :smiley:

Kolego “suchmen” kupiłem kontynuacje licencji Na kav 2009 za 69zł i zaktualizowałem do 2010 i ne chodzi tu o to że go bronie bo wydałem na niego jakies smieszne pieniądze ,tu ni o to chodzi .Jest naprawde dobry i nigdy sie nie zawiodłem na KAV a wiele razy mnie obronił.Jeśli bym uważał inaczej to po prostu bym się go pozbył i kupił innego proste.

Jesli nie da się nic z tym zrobic to wrócę do wersji 2009 do czasu aż to poprawją.Choć 2010 lepiej skanuje,szybciej działa i jakos bardziej mi leży poza tym o czym pisałem wczesniej.

Pozdrawiam.

Zrób test-uruchom windowsa z kav 2010 i bez kava np. po usunięciu-zobacz jaka będzie olbrzymia różnica w działaniu samej windy i internetu.Spróbuj a się zdziwisz.Ja się zdziwiłem i od tamtej pory nie używam kasperskiego