Kaspersky bierze 39GB z dysku C

http://www.wrzuta.pl/obraz/lHDYXmBDZA/

Na linku powyżej jest plik / zrzut ekranu z C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Kaspersky Lab gdzie Kasperky zabiera 39,6 GB. :o pojemności partcji C.

Co to moze być i dlaczego tyle sie tego tworzy >

Prosze o pomoc.

na obrazku nie widę aby zajmował 40 gb prawie-nigdzie nie ma na ss

ale tych logów troche jest tam

A potrzebne Ci sa te logi? Ja bym je usunal.

kasper-ustawienia-raporty-wyczyść-zaznaczasz wszystko i wyczyść po czym zastosuj.gotowe

Gdzieś był już ten temat poruszany, niestety nie pamietam gdzie. Jak używałem Kaspra ( 2 lata temu ) też mnie spotkał ten problem tyle że ten folder miał u mnie 3 Gb. Najprostszym rozwiazaniem jest calkowite odinstalowanie i ponowne zainstalowanie Kaspra. Przyda się też ewentualne przeczyszczenie folderów ukrytych jeżeli takie zostana po Kasperskim.

Jak pamietam czyszczenie logów w tym przypadku nie pomoże, ale możesz spróbować.

Bzdura!

Najprostsze rozwiązanie to:

Kaspersky >>> Ustawienia >>> Raporty i ustawić rozmiar maksymalnego pliku raportu oraz czas przechowywania raportów i statystyk.

Tak się sklada że miałem ten sam problem i tylko w ten sposób go udało się rozwiązać.Problemem nie jest tu ustawienie tylko że nagle te foldery potrafią strasznie przytyć - mnie zdarzylo to się raz przez 1,5 roku używania Kaspra.

A swoja drogą to ile aktualizacji musiałby pobrać program i jak dlugo przechowywac logi aby spuchnąc do ok.40 Gb ?

Owszem problemem są tu ustawienia, gdyż Kaspersky lubi generować logi bardzo dużych rozmiarów. A przeciętny użytkownik i tak z nich nie korzysta.

Nie uważam, że odinstalowanie i ponowna instalacja programu to najlepsze rozwiązanie, gdyż można skorzystać z funkcji programu umożliwiającej usunięcie raportów, a gdy to zawiedzie, to pozostaje “rączka”, aby usunąć te pliki.

A aktualizacje programu nic z tym nie mają wspólnego.

“LOL” Wy wszyscy pier***** za przeproszeniem głupoty to są logi ze śledzenia aplikacji, otóż dark972 zrób tak :

  1. Otwórz Kaspersky Anti-Virus 2009 i kliknij na Pomoc techniczna

  1. Po kliknięciu na Pomoc techniczna pojawi ci się następne okienko w którym należy kliknąć na Narzędzia pomocy technicznej

2zxwi9e.png

  1. Teraz pokaże się okienko wktórym należy kliknąć na przycisk Wyłącz

30saf45.png

  1. Wyłącz Kaspersky Anti-Virus 2009 i skasuj tamte logi

  2. Włącz Kaspersky Anti-Virus 2009 i ciesz się wolnym miejscem na dysku xDD

Pozdrawiam :slight_smile: