Kaspersky (czasami) blokuje mi pobieranie

Tak jak w temacie.

Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

I właściwie nie chodzi o to, że on je blokuje, tylko tak jakby opóźnia.

Chodzi o to, że wybieram pobieranie i czekam, czekam, czekam aż w końcu pokaże się okienko pobierania i wtedy okazuje się, że plik jest już ściągnięty(przeglądarka ściągała go w tle).

Tak samo mam np w USDownloaderze.

Nie dzieje się to cały czas tylko sporadycznie.

Macie jakieś pomysły jak to naprawić ?

U mnie też tak siędzieje jak mam problemy z połączniem z internetem jak mam pobór okołó 10 KB/s to tak sie dzieje kacper 2010

Ja właśnie też mam Kaspersky 2010.

I chyba zmienię go.

Tylko nie wiem jak teraz go całkiem usunąć, żeby NIC nie zostało po nim i nie było pieprzenia po instalacji nowego.

Mnie on pasuje co do usuniencia to wystarczy że go odinstalujesz i uruchomisz ponownie komputer nic nie zostaję

Rady ogólne dla kogoś kto usuwa antywirusa i chce by nowy działał bezproblemowo :

(trzeba trzymać się kalendarzyka to nie będzie problemów :slight_smile:

w przypadku programów zabezpieczających mocno ingerujących w system oraz się z nim integrujących (firewall, antywirus) procedura zapewniająca powodzenie powinna być następująca :

1- najpierw przygotowujemy plik instalacyjny programu ściągając go np. z sieci , na płycie cd pen drive…itp.

2- zanim zajmiemy się instalacją - wchodzimy na konto z pełnymi uprawnieniami (administrator),

3- wyłączamy aktywną ochronę programu antywirusowego/firewalla który chcemy odinstalować (monitor antywirusowy, ochrona rezydentna poczty, działające serwisy firewalla ) , upewniamy się w menedżerze zadań, że procesy programu nie działają już,

Wchodzimy do Panelu sterowania i w zakładce Opcje folderów zaznaczamy - ‘‘pokaż ukryte pliki i foldery’’ i ok.

1- wyłączamy kabel z połączeniem internetowym

2- deinstalujemy program do usuwania programów i ich resztek zamiast systemowego Dodaj/Usuń skutecznie czyści system Revo Uninstaller (jest również w j. polskim) i uruchamiamy system ponownie (wciąż bez połączenia z siecią)

3- czyścimy pozostałości po programie :

usuwamy wszystkie pliki tymczasowe zawarte w :

C:WindowsTemp

C:WindowsPrefetch

C:Documents and Settingsnazwa użytkownikaUstawienia lokalne temp

Można użyć CCleaner ,Odkurzacz itp. programy.

-Po wyczyszczeniu rejestru ponownie uruchamiamy system,

  • instalujemy program,

  • włączamy monitor antywirusa i inne programy zabezpieczające,

  • dopiero podłączamy się do sieci.

Ogólnie to i mi on pasuje, tylko nie wiem co z tym “blokowaniem” może ktoś by pomógł ?

Z własnego doświadczenia wiem że to nie wina programu a dostawcy internetu a na to niema rady

No cóż, skanowanie pobieranego pliku czasem chwilę trwa.

Ok, ale dokładnie jest tak, że :

Niby strona się ładuje, ładuje, ładuje i dopiero po jakimś czasie zaczyna się pobieranie, które trwa pół sekundy.

Czyli plik się ściąga tak jakby w tle.

I to jest wina Kasperskiego raczej, bo jak jest wyłączony to jest ok.

Kaspersky ma tylko za wolne serwery aktualizacyjne reszta chodzi jak złoto Ja przetestowłem około 30 antywirów i mi najlepiej odpowida kis ale to tylko moja opinia