Kaspersky czy Norton

Mam zamiar kupić pakiet zabezpieczający i testowałem dużo pakietów najbardziej zaciekawił mnie Norton i Kaspersky (ale kaspierskiego jeszcze nie testowałem :stuck_out_tongue: ) słyszałem od wielu ludzi że jest bardzo dobry…

Teraz moje pytanie kupić

Norton Internet Security 2008

czy

Kaspersky Internet Security 8.0

U mnie na laptopie NIS 2008 sprawuje się lepiej niż KIS 8.0.

Teza, że Norton 2008 muli kompa jest nie prawdziwa! :slight_smile:

Wiem sam sie przekonałem :slight_smile: nie wiem jak z Kasperskym na razie go testuje w 30 dniowa licencją :slight_smile:

To jest stwierdzenie dotyczące tylko laptopów.

Nie prawda, jak się ma przynajmniej 1 gb ramu to norton wcale nie muli… a co do kasperskiego - strasznie długo skanuje dyski…

Ogólnie wszystkie wersje Kasperskiego (nawet on-line) bardzo wolno skanują dyski

Z tych dwóch polecam Ci Kaspersky, ponieważ ma większą wykrywalność, mniej muli kompa i nie wnerwia tak jak norton. Polecam także oprogramowanie firmy f-secure. Ma on w sobie 4 silniki, w tym 1 kasperskiego. Najlepiej żebyś przetestował wersje trial tych programów. :slight_smile:

Zdecydowanie Norton… Nie muli kompa, jak się o nim mówi. Poza tym, dobry pakiet zabezpieczający chyba musi jakoś działać w tle, więc siłą rzeczy trochę pamięci zajmuje. F-Secure odradzam, bo Twój komputer zamieni się w liczydło (zwłaszcza, gdybyś miał Vistę i ok. 1 GB RAM).

KAspersky zdecydowanie tylko w wersji finalnej bo to na razie jest wersja RC. Narazie weź Kaspra 7 a potem zrób update do 8.0

Proponuje szukajke

viewtopic.php?f=6&t=241132&hilit=jaki+antyvirus

viewtopic.php?f=6&t=225511&hilit=jaki+antyvirus

viewtopic.php?f=6&t=222800&hilit=jaki+antyvirus

viewtopic.php?f=2&t=200764&hilit=jaki+antyvirus

viewtopic.php?f=22&t=143213&hilit=jaki+antyvirus

viewtopic.php?f=22&t=121855&hilit=jaki+antyvirus

viewtopic.php?f=16&t=47909&hilit=jaki+antyvirus

viewtopic.php?f=1&t=38834&hilit=jaki+antyvirus

viewtopic.php?f=1&t=33234&hilit=jaki+antyvirus

viewtopic.php?f=1&t=22517&hilit=jaki+antyvirus

viewtopic.php?f=1&t=16707&hilit=jaki+antyvirus

Jak to nie wystarczy

viewtopic.php?f=1&t=58690&hilit=jaki+antyvirus

oczywiście, że KIS8 :spoko:

A więc tak moje ostateczne stwierdzenie mam Kasperskiego może od 2-3 Godzin

Norton

  • Szybko skanuje
  • Przy 512mb z deczka muli kompa i się długo włącza komp

  • Czasem tak mnie wkur*** że chcę kompa rozwalić

Kaspersky

  • Nie muli kompa

  • Nie wkur*** jak narazie :stuck_out_tongue:

  • Strasznie wolno skanuje ;( pisze że zacząłem skanować o 16 a że skończy o 2 w nocy ;//

2:1

Wybieram Kasperskiego thx wam :slight_smile:

ale masz pewność że nic się nie zawieruszyło:)

Szybkosc skanowania zależy od ustawien antywira. Ja np w swoim KIS 7.0 mam powyłączane skanowanie plików powyzej 300mb i niektórych archiwów.

przecież Kaspersky 8 to beta to co wy chcecie od niego żeby hulał od razu jak błyskawica:P

Też prawda xD

Kaspersky. Bezkonkurencyjny. Długo skanuje dyski ale nie pobieżnie tylko dokładnie. :lol: Mi norton 07 głupich keyloggerów nie wykrywał a wątpię żeby 08 potrafił coś więcej. Po zatym po odinstalowaniu nortona z lapek o wiele szybszy sie zrobił.

Do tego skanowanie w Kasperskim można przerwać, a potem kontynuować w tym samym miejscu, w którym się wcześniej wstrzymało.

Tak? Nie wiedziałem o tym :slight_smile:

Oczywiście skanowanie w Kasperskim można nawet wstrzymać i po ponownym uruchomieniu komputera, tak jak już napisałem, kontynuować w tym samym miejscu, w którym sie go wcześniej wstrzymało.