Kaspersky - dziwne wpisy


(Ufozigi) #1

Witam na moim wątku ... Chodzi o Kaspersky , chodzi dokładnie o jeden wpisów w jego zdarzeniach ... to znaczy nic się z nim złego ( chyba ) nie dzieje , ale przeglądając różne wpisy w Kwarantannie , zdarzeniach zauważyłem jeden i to dość dziwny którego nigdy wcześniej nie widziałem ... brzmi on tak "2008-01-03 16:50:09 Proces (PID 3376) próbował uzyskać dostęp do procesu (PID 1636) aplikacji Kaspersky Anti-Virus 6.0, ale został zablokowany. Jest to informacja mechanizmu ochrony aplikacji. Nie musisz podejmować żadnych działań. " ... i szczerze mówiąc nie wiem co o tym myśleć , czy to jakiś włam hakera na program antywirusowy ... Czy jest realne że ktoś z zewnątrz mógłby grzebać w programach ?


(Mataliev13) #2

Wygląda na włamywacza....Dobrze że został zablokowany bo ciekawe co mógł by zrobic.A czy program jest niestabilny??Wyłącza sie czy coś w tym rodzaju??


(Ufozigi) #3

to znaczy jakiś czas temu były problemy z pobraniem aktualizacji ... nie wyłącza się i jakiś takich szczególnych objawów nie ma ... Kurcze jak to możliwe żeby się ktoś dobierał do antywirusa jeśli zabezpieczony jest hasłem ?


(matio) #4

jak to hasłem?? :expressionless: pozatym dla hakera to pestka:P


(jan1) #5

Wpisy to masz w raportach ,a w kwarantannie usunięte zagrożenia.

W pamięci KAV pozostają również informacje o programach dawno usuniętych.

Program np.do doczyszczenia rejestru próbuje usunąć te dane ale nie pozwala mu na to ochronna aplikacji KAV i stąd ten wpis.


(Ufozigi) #6

czyli mogę spać spokojnie ... jan1 czyli to normalny wpis i nic się nie dzieje ?


(system) #7

Ustawienia >>> Ochrona proaktywna >>> odznacz -> Włącz kontrolę integralności aplikacji, bo i tak nie potrafisz zinterpretować komunikatów Kasperrskiego