Kaspersky i vista sp1 konflikt

(suchmen) #1

Nie wiem czy zauważyliście ale po instalacji sp1 kaspersky powoduje poważne błędy.chodzi mi o to że przy uruchamianiu komputera-kaspersky albo wcale się nie uruchamia i trzeba go odpalić ze skrótu ale się odpala ale trzeba go wyłączyć szybko bo inaczej zawiesza komputer na amen.nie wiem jak to rozwiązać.ktoś może pomóc?

(kasmir) #2

Nic takiego nie zauważyłem po zainstalowaniu sp1 Kaspersky działa bez problemu.

(Michnt) #3

Może to dlatego że jak instalowałeś SP1 to nie wyłączyłeś programu antywirusowego na ten czas i powoduje to błędy w systemie, bo Kaspersky alarmuje o zmianie jakiś plików i rejestru po SP1. :wink:

(suchmen) #4

Może to dlatego że jak instalowałeś SP1 to nie wyłączyłeś programu antywirusowego na ten czas i powoduje to błędy w systemie, bo Kaspersky alarmuje o zmianie jakiś plików i rejestru po SP1.

masz może rację bo tak zrobiłem:) ale alarmował o zmianie plików to akceptowałem i reguły się zapisały ale teraz jak np. podłączę urządzenie usb np. telefon to jak nie wyłączę kasperskiego to system robi khkhkhkkhkr pulpit się pieknie rozmazuje i nic nie działa i reset zostaje;)kurczę ni wiem co robić-usuwać kaspra całkowicie i od nowa zainstalwoać?

(slawektor) #5

Nieprawda ja przy instalacji sp1 nie miałem jeszcze zainstalowanego kasperskiego ,w Viście robiło mi cały czas błąd wideo gdzieś przeczytałem że to może być przez kacpra że się nie znoszą z defenderem więc go odinstalowałem zainstalowałem nod32 i system ruszył jak z kopyta według mnie vista po odinstalowaniu kacpra zapier... aż miło.Błąd wideo mi jednak nie zniknął więc zainstalowałem xp już z sp3 i kacpra i wszystko chodzi jak burza,według mnie kacper nie jest zły ale żeby nie nie robił problemów na viście z sp1 musi upłynąć trochę czasu muszą dograć te oprogramowania bo teraz robi tylko problemy ,zresztą można się samemu przekonać wystarczy na jakiś czas odinstalować kacpra i zobaczyć Samemu co i jak.

(Michnt) #6

Ja proponuję usunąć Kasperskiego, przeczyścić rejestr programem, np. CCleaner i na nowo zainstalować Kaspersky. Jak nie pomoże to będziemy dalej myśleć. :wink:

(suchmen) #7

masz rację-kasper jeszcze nie jest do końca kompatybilny z vistą wbrew temu co twierdzą jego producenci-nadal są błędy

(Michnt) #8

To chyba źle przeczytałeś, bo Kaspersky jest w pełni kompatybilny z Vistą. Firma Kaspersky nie pozwoliłaby sobie na taki błąd. A Kaspersky IS współpracuje bez problemu z Windows Defender. Aha i nie pomyślałeś, że błąd video to może być wina kodeków. :wink:

A co do NOD32 polecam, bo jest naprawdę szybki i łatwy w obsłudze i równie skuteczny co Kaspersky który jednak trochę więcej zużywa zasobów systemowych. :smiley:

(slawektor) #9

sorry czytać to ja potrafię ,a piszę tak jak jest,napisane przecież nie jest dowodem na to że jest dobrze i basta, ja też mogę napisać że jestem piękny i bogaty ale czy to prawda ?no ale musisz uwierzyć no bo tak napisałem nie? wiadomo przecież o problemach sp1 zinnymi programami , że muszą pozmieniać ,na to trzeba czasu ale jak myślisz że napiszą ; Poczekajcie nie instalujcie narazie tego czy tamtego programu, z nvidą też zresztą jest podobnie mówią że dobrze a wychodzi coś innego zresztą sam Mikrosoft że najwięcej problemów mają z nimi .

(#Fafik#) #10

Być może to wina samego KIS. Ja co prawda używam XP, ale po aktualizacji z wersji 7.0.125

do wersji 7.1.325 przeżyłem horror. Aplikacje się wieszały, thunderbird odpalał się ok 5 minut, dosłownie masakra. Przy aktualizajach sygnatur pojawia się błąd, że źle załadowano WAI32. Powróciłem do poprzedniej wersji, komp odzyskał siły witalne ale błąd przy aktualizacji wciąż jest. Patrzyłem się na oficjalne forum Kaspra i taki problem mam nie tylko ja, ale sporo grupa użytkowników. Ale widać, że firma Kaspersky olała na całej linii swoich klientów, bo ani razu nie pomogła.

(Michnt) #11

Przeczytaj to co napisałeś sobie jeszcze raz. Proszę bo z Twojej wypowiedzi naprawdę trudno coś zrozumieć. Czytaj swoje posty po napisaniu żeby były poprawne składniowo, bo trudno coś zrozumieć, uwierz mi. No dobrze nie żebym był obrońcą Kaspersky, bo sam miałem taki problem jak kolega, że zapomniałem wyłączyć programu antywirusowego na czas instalacji SP1 i później miałem pełno komunikatów o błędy w systemie, np. svchost.exe. A to co czytałeś są to zapewne opinie ludzi, którzy tak naprawdę niezbyt znają się na tym i najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie format i na nowo zainstalowanie systemu, bo innego wyjścia nie widzą. Także lepiej patrzeć na opinię ludzi, którzy mają na ten temat coś więcej do powiedzenia niż tylko "Vista SP1 i Kaspersky niekompatybilne i muszę instalować system na nowo". I nie koniecznie muszę uwierzyć w to co piszą inni, mam też własny rozum. :wink: A co do SP1 to chyba problem z kartami NVidia został rozwiązany. :smiley:

(suchmen) #12

dobra problem rozwiązany-zainstalwoałem mandrivę 2008 spring;p

(slawektor) #13

Ciężko Ci przyznać racji w tym co piszesz ale zerknij wyżej w poprzednim poście napisałem że podczas instalacji nie miałem jeszcze kacpra i przeciwko kacprowi nic nie mam ,używam go dalej na xp i jest naprawdę dobrze,a problem z kartą przynajmniej u mnie wyglądał tak vista sama z update pobrała sobie stery potem po błędzie wideo znalazła rozwiązanie ,kazała pobrać te najnowsze i tak zrobiłem a jak potem znowu był błąd wideo to znowu kazała mi pobrać te same stery ,więc problem z nvidią nie jest chyba tak do końca rozwiązany

(kukacz) #14

U mnie kacper na viście nie robi żadnych problemów, może dlatego że zainstalowałem najpierw SP1 na goły system + najnowsze aktualizacje a potem resztę oprogramowania :smiley: