Kaspersky informuje o próbie zmiany rejestru

Wyszedłem na chwile a gdy wróciłem zastałem informacje ochrony proaktywnej Kasperskiego że aplikacja próbuje dokonać zmian w rejestrze.

Aplikacja------------E;\WINDOWS\System32\svchost.exe

Nazwa klucza.------HKEY_USER\DEFAULT\Software\Microsoft\Windows\currentVersion\Explorer\Shell Folders

Może mi wyjaśnić co to się stało? Nie bardzo wiem, wiec to zablokowałem.

Wyżej wspomniana aplikacja czyli (z dysku E) chciała uzyskać dostęp do rejestru - często podczas instalacji lub włączania programu Kaspersky wyświetla takie coś - wystarczy, jeżeli wiesz co to za aplikacja wybrać “Utwórz regułę” i zaznaczyć opcję “Nie blokuj dostępu do rejestru”. Czasami jest to denerwujące. Nie masz się czego obawiać. Po prostu ochrona ta blokuje dostęp do rejestru.

Nie blokuj plikowi svchost.exe możliwości dostępu do rejestru, bo możesz mieć później problemy z prawidłowym działaniem systemu Windows.

Są różne robale, które podszywają się pod usługi systemowe (jedne mniej drugie bardziej udolnie), jeśli nie jesteś pewien, że twój komputer jest czysty, zawsze możesz w dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis zamieścić logi z programów HijackThis, Silent Runners, Combofix i poprosić o ich sprawdzenie.

Ale ja nic nie robiłem. Wyszedłem z pokoju a jak wróciłem to zastałem taką informacje

Czasami po prostu tak jest - ja raz grałem i po 2h grania dopiero wyświetliła się informacja, że plik .exe gry żąda dostępu do rejestru.

No cóż taki jest KAspersky. Co chwila wyskakują okienka z prośbą o potwierdzenie. Może jest on mało samodzielny ale w końcu mamy poczucie, że więcej rzeczy zależy od nas. Musisz po prostu kliknąć na (tak jak powiedział to któryś user) “Utwórz regułę” i ok.

Dałem zablokuj :frowning: ale nie zaznaczyłem “Utwórz regułę” . Mam nadzieję że nic się nie stanie? Niby wszystko wygląda na ok.

Skoro nie zaznaczyłeś utwórz regułę nie musisz się obawiać - jak uruchomisz ponownie komputer może to znowu wyskoczyć, a może nie wyskoczyć - wszystko powinno być OK moim zdaniem. Kaspra mam już sporo czasu i co nieco się wie :slight_smile:

Lepiej poszukaj w opcjach Kasperskiego czy nie zablokowalec svchost.exe bo jest to ważna usługa systemowa. Tutaj trochę o tym, po angielsku -> http://www.liutilities.com/products/win … y/svchost/

Sprawdzałem, svchost.exe nie jest zablokowany. A tego co mi ostatnio wyskoczyło to nie ma nigdzie. Może dlatego że nie zaznaczyłem Utwórz regułę?

Nie panikuj tak - jest dobrze skoro nie zaznaczyłeś “Utwórz regułę” - wtedy byłby problem, a tak go nie ma.