Kaspersky informuje o próbie zmiany rejestru

(piotr.335) #1

Wyszedłem na chwile a gdy wróciłem zastałem informacje ochrony proaktywnej Kasperskiego że aplikacja próbuje dokonać zmian w rejestrze.

Aplikacja------------E;\WINDOWS\System32\svchost.exe

Nazwa klucza.------HKEY_USER\DEFAULT\Software\Microsoft\Windows\currentVersion\Explorer\Shell Folders

Może mi wyjaśnić co to się stało? Nie bardzo wiem, wiec to zablokowałem.

(arlid) #2

Wyżej wspomniana aplikacja czyli (z dysku E) chciała uzyskać dostęp do rejestru - często podczas instalacji lub włączania programu Kaspersky wyświetla takie coś - wystarczy, jeżeli wiesz co to za aplikacja wybrać "Utwórz regułę" i zaznaczyć opcję "Nie blokuj dostępu do rejestru". Czasami jest to denerwujące. Nie masz się czego obawiać. Po prostu ochrona ta blokuje dostęp do rejestru.

(Homik1983) #3

Nie blokuj plikowi svchost.exe możliwości dostępu do rejestru, bo możesz mieć później problemy z prawidłowym działaniem systemu Windows.

Są różne robale, które podszywają się pod usługi systemowe (jedne mniej drugie bardziej udolnie), jeśli nie jesteś pewien, że twój komputer jest czysty, zawsze możesz w dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis zamieścić logi z programów HijackThis, Silent Runners, Combofix i poprosić o ich sprawdzenie.

(piotr.335) #4

Ale ja nic nie robiłem. Wyszedłem z pokoju a jak wróciłem to zastałem taką informacje

(arlid) #5

Czasami po prostu tak jest - ja raz grałem i po 2h grania dopiero wyświetliła się informacja, że plik .exe gry żąda dostępu do rejestru.

(el polaco) #6

No cóż taki jest KAspersky. Co chwila wyskakują okienka z prośbą o potwierdzenie. Może jest on mało samodzielny ale w końcu mamy poczucie, że więcej rzeczy zależy od nas. Musisz po prostu kliknąć na (tak jak powiedział to któryś user) "Utwórz regułę" i ok.

(piotr.335) #7

Dałem zablokuj :frowning: ale nie zaznaczyłem "Utwórz regułę" . Mam nadzieję że nic się nie stanie? Niby wszystko wygląda na ok.

(arlid) #8

Skoro nie zaznaczyłeś utwórz regułę nie musisz się obawiać - jak uruchomisz ponownie komputer może to znowu wyskoczyć, a może nie wyskoczyć - wszystko powinno być OK moim zdaniem. Kaspra mam już sporo czasu i co nieco się wie :slight_smile:

(system) #9

Lepiej poszukaj w opcjach Kasperskiego czy nie zablokowalec svchost.exe bo jest to ważna usługa systemowa. Tutaj trochę o tym, po angielsku -> http://www.liutilities.com/products/win ... y/svchost/

(piotr.335) #10

Sprawdzałem, svchost.exe nie jest zablokowany. A tego co mi ostatnio wyskoczyło to nie ma nigdzie. Może dlatego że nie zaznaczyłem Utwórz regułę?

(arlid) #11

Nie panikuj tak - jest dobrze skoro nie zaznaczyłeś "Utwórz regułę" - wtedy byłby problem, a tak go nie ma.