Kaspersky Internet Security 2011 i Comodo Firewall 5.0

Witam

Prosiłbym o doradę czy dobrze robię,a mianowicie zainstalowałem Kaspersky Internet Security 2011 w nim wyłączyłem zaporę sieciową (windowsową zapore też :smiley: ) do tego zainstalowałem same Comodo Firewall 5.0 + w Comodo ukryłem porty czy dobrze zrobiłem ? czy niczego nie skopałem w ten sposób.

Z góry dziękuje za wskazówki Pozdrawiam.

do reszty cię już pogieło czy co??po co instalowałeś comodo,może odrazu 10 firewalli sobie zainstaluj i do tego 20 antivirow

Instalujac pakiet Kasperski Internet Security masz wszystko,czego potrzeba do ochrony twojego systemu.Kasperski przy instalacji wylacza zapore Windows instalujac wlasna.Po co ci zatem trzy zapory?Comodo tez chyba w pakiecie?Nie gryzie ci sie to przypadkiem?Tak czy inaczej Kasperski jest wystarczajacym zabezpieczeniem i zamiast kilku zapor zainstaluj jakis skaner,np Malwarebytes Anti malware.

Chyba niedokładnie czytacie co kolega napisał :confused: WYŁĄCZYŁ zarówno zaporę systemową jak i tą z Kasperskiego i zainstalował Comodo - czyli z Kasperskiego ma tylko program antywirusowy a zaporę z Comodo. Jeżeli dobrze wyłączyłeś pozostałe dwie zapory to jest ok i nie powinno być zgrzytów.

Jeśli chcesz bawić się w takie mixy, to do współpracy z Comodo firewallem trzeba było zainstalować Kaspersky Anti-Virus.

Ale skoro miał licencję na całe KIS a nie na samego antywirusa to to co zrobił było dobrym rozwiązaniem jeżeli totalnie wyłączył inne firewalle - wprowadzacie kolegę w błąd.

A w którym miejscu jest napisane, że ma licencję na KIS, a nie np. triala ??

Witam Ponownie

Dziękuje za tyle odpowiedzi,co do nie wyjaśnień to wiem,że nie można mieć 2 firewalli jednocześnie,bo się będą komplikować jak wyżej padły odpowiedzi to dobrze zrozumieliście mam KISA z licencja nie trial.A czemu myślałem o takim mixie i wyłączeniu standardowej zapory KISA ponieważ jest dużo opini iż Comodo na rynku to najlepsza zapora,dlatego sądze,że zapora KISA jest tylko takim dodadkiem i jest przeciętna jesli się mylę to mnie poprawcie.

Również czekam nawet na inne dorady itp.

Ps.Jeszcze takie dorównanie mając KISA 2011 nie dokońca jest on kompatabilny z moim systemem 64 bit windows 7, a czemu ?? już wyjaśniam ponieważ nie działa w pełni: jak bezpieczne uruchamianie i ogólnie nawet nie mogę użyć bezpiecznego pulpitu,ani zapisać programów do bezpiecznego uruchomiania.Ogólnie w tej chwili te funkcję działają tylko na 32 wersjach bitowych to aż zgroza,że tak olali 64 bitowy system i KIS nie jest z nim do końca kompatybilny.

Z Góry dziękuje.

Ja z kolei sądzę, że zapora KIS’a od zawsze była jedną z najlepszych na rynku 8)

Co do kompatybilności, to na moim 64 bitowym Windows 7 wszystko działa rewelacyjnie. Poniżej przykład uruchomionej aplikacji w trybie bezpiecznego uruchomienia:

beztytuu3yg.th.jpg

Kaspersky nie do końca olał 64-bitowe systemy, zauważysz to w folderze C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2011\x64

Wejdź w ustawienia i na zakładce Ustawienia ogólne odptaszkuj opcję Automatycznie wybierz akcję.

Od tej chwili firewall będzie pytał o wszystko, co mu kazałeś.

Ja z kolei sądzę, że CIS jest kozak i klepie KISa i inne pakiety gołymi rękami. Może poza najnowszym Nortonem, który po prostu wymiata :slight_smile:

Wielkie Dzięki teraz to już coś,a teraz napisz,że wiesz jak zrobić porty w KIS jako stealth czyli ukryte = bezpieczne ?

Bo teraz testując na stronie grc to wszytko prawie,że są porty jako zablokowane mało jest stealth i test jest oblewany.

Pozdrawiam.