Kaspersky Internet Security 6.0

Czy ktoś używa ? Jakie spostrzeżenia ? Zamulanie systemu, szybkość skanowania

Ja mam go od jakiś 10 dni. U mnie śmiga aż miło (lepiej od KAV 5) Zamulenia zero - jest kompletnie nie odczuwalny (sempron2800+, 512 MB Ram). Wszystkie procesy włączone biorą u mnie między 4 a 12 MB pamięci. Szybkość skanowania minimalnie większa niż w poprzedniej wersji. Tyle moich spostrzeżeń. Napiszcie o swoich.

Bardzo dobry program - świetny silnik skanujący częste aktualizacje i upierdliwy Anti-Hacker :expressionless:

Ale ogólnie bardzo dobry soft - jednak wolę KAV 6 :hmmm:

Dlaczego upierdliwy ? Jak wyskakuje okno czy zezwalasz na otwarcie portów dla danego programu - zaznaczasz po prostu Any Activity i dajesz Allow. I już masz spokój :slight_smile:

no i bardzo mało żzera pamięci … mniej jak wersja 5.0 …mam tu na mysli wersję Internet Security oczywiście … tylko kiedy wyjdzie wreszcie polska wersja :hmmm: … może na początku czerwca :expressionless:

do programu nie mam żadnych zastrzeżeń :slight_smile: wszystko ładnie , pięknie pracuje :slight_smile:

Widzę że jesteśmy zgodni w ocenie. Jak dla mnie numer 1 wśród antywirusów i potem długo długo nic. A polska wersja ? Po co ? Przecież tam jest wszystko intuicyjne.

Zainstalowałem sobie z ciekawości wersję IS i nie polecam.

KAH mnie od razu przestraszył (nie ma to jak outpost - szkoda że FV nie został zintegrowany z AV :frowning: ).

Potem zainstalowałem samego kaspersky 6 i tego mogę z czystym sumieniem polecić.

Szybki, mniej obciąża system od poprzedników i jak na kacpra pewnie tak samo skuteczny.

Na razie jednak zostaję przy nodzie który bardziej mi odpowiada. :slight_smile:

aju zgadzam się z tobą - outpost mniej się naużaca - KAH w KIS pyta się kilkanaście razy o to samo pomimo zaznaczenia zapmiętania zezwolenia dla danej aplikacji :hmmm:

AntiHacker nie prośi o żadne tworzenie reguł jezeli nie mamy ustawionego go na Training Mode. A jezeli chodzi o wysyłane zapytania do użytkownika, to jest to opcja Proactive Defense , która w wypadku nie poprawnego uruchomienia programu zgłasza to.

Wszytsko mozna przecież ustawić w opcjach Proactive Defense-Aplication Active Analyzer-Settings.

Ja bede upierał się przy swoim ze jest to jak narazie najlepszy IS na rynku, który jest najmniej zasoborzernym oprogramowaniem Interenet Security.

Na razie… niedługo ma wyjść nod32 IS :mrgreen:

Moje pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Jestem z niego bardzo zadowolony. Co do obciążania systemu to różnica jest znaczna ( Ja w pracy jej nie odczuwam, ale wiem po Menadżeże Zadań ). Fakt tylko, że trochę mnie denerwuje ten tryb TRENING MODE w którym co chwilę wyskakują mi te okienka o portach :(. Musiałem zmienić ten tryb na ten poprzedni bo było to nie do wytrzymania :/.