Kaspersky Internet Security - Obciążenie PC'a

Witam, jak w temacie mam problem z antywirusem Kaspersky Internet Security 2009.

Chodzi o to, że wywoływany przez niego proces “avp.exe” dość znacząco obciąża komputer. Często gram po sieci, lub w wymagające tytuły i z tego względu zależy mi na wydajności. Zanim sformatowałem dysk i postawiłem system od nowa wydaje mi się, że nie było takich problemów. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

A ile Ci zżera MB? Też posiadam ten sam pakiet i zżera mi 20-30MB. Szczerze mówiąc różnicy nie widzę.

Witam , u mnie KIS 2009 “zajmuje” też około 20 MB .

Wyłącz auto ochronę w KIS i użyj funkcji naprawa.

Bierze średnio po 30-40mega, ale po 60 też się zdarza. W tej chwili równo 30.

Nie siedzę w antywirusach, po prostu w innym temacie…

Dlatego prosiłbym o dokładniejsze opisanie gdzie, co i jak.

Chodzi o ochronę z “ustawienia”—> “wyłącz ochronę” ?

30-40mega to normalka więcej bierze przy skanowaniu plików spakowanych i wykonywalnych.Funkcja napraw jest zalecana przez producenta przy problemach z KIS aby ją przeprowadzić klikasz na ikonę KIS dalej na- ustawienia kolejno- opcje i odptaszkuj :włącz autoochronę:

Używając przycisku zmien.gif

to przecierz program ktur nie obciąża kompa!

Ja też używam tego pakietu…Mi zżera średnio 30/40 MB tyle trzeba oddac ale w zamian bardzo dobra ochrona :slight_smile:

Pamiętam, że mnie również ogromnie obciążał komputer, tak że momentami nie dało się go używać.

Polecam powrót do starszej i bardziej sprawdzonej wersji 7.0.1.325. Jak masz wyłączać poszczególne moduły antywirusa, to będzie to chyba najlepsze rozwiązanie.

Nie wszystko, co nowe i bardziej kolorowe musi zaraz być lepsze. :wink:

Wyłączyłem auto-ochronę, jednak użycie nie spadło nawet o 1 % …

Może opcja “napraw” przyniesie coś nowego ?

Spróbuj dopiero się dowiesz, w każdym przypadku może być inaczej.

Opcja “napraw” raczej nie pomoże, bo to nie jest błąd programu. Taki jest po prostu mechanizm jego działania.

DeuS-Ex !. Czytaj posty uważnie autoochronę wyłączamy by przeprowadzić naprawę !