Kaspersky & Nod 3.0

Witam

Powiedcie mi ktory antyvirus (Kaspersky czy Nod32) mniej obciaza system Vista - mzoe ktos z Was testowal i moze podzielic sie spostrzezeniami.

Zainstaluj sobie wersje testowe i sam oceń.

Ps, To co obciąża najbardziej Tobie kompa jest sama Vista :smiley:

Najszybszym dostępnym obecnie na rynku antywirusem jest NOD32. Przewyższa szybkością konkurencję 30 razy.

czy ty nabijasz sobie ilość postów takimi dopowiedziami ? chyba ten znaczek w twoim podpisie dotyczy ciebie.

Pytanie bylo odnośnie programów antyvirusowych a nie czy Vista obciąża czy też nie, po drugie było raczej skierowane do osób które maja coś do powiedzenia ( te które np testowly te dwa antyvirusy pod wzgledem wydajnosci itp i moga sie podzielic z innymi swoimi spostrzeżeniami)

Nod jest szybszy ale mnie wykrywa wirusów i keyylogerów a kaspersky trochę zamula ale ma dobrą wydajność, v7.0 wprowadzili że mniej zamula trochę się postarali :slight_smile:

Ale za to ma zdecydowanie lepszą heurystykę, a silnik napisany jest w czystym asamblerze co powoduje bardzo małą zasobozerność.

Osobiście stawiam na NODa, tym bardziej na nieco leciwym już sprzecie.

ciężko sobie viste wyobrazić :stuck_out_tongue:

Portal , ja bym polecił NOD’a

NOD32 3.0

mimo że nie testowałem “konkurencji” i używam Nod-a nie jestem stałym bywalcem w dziale bezpieczeństwo na forum…

Wystarczy zeszłoroczny średniak + Vista +Kaspersky :arrow: conajmniej lekka zamuła :stuck_out_tongue:

dzisiaj sie troche pobawilem - niestety Vista+Kapsersky 7.0 o wiele bardziej obciaza kompa niz Vista+NoD v3.0 (testowalem na C2D 2.13@ 3.8GHz, 2GB ramu , Baracuda 7200.11)

ja osobiście także polecam NOD32

jestem z nim od początku i ani razu mnie nie zawiódł i do tego prawie go nie czuć gdy sie coś robi

Polecam Noda. Dobra skuteczność wykrywania i nie obciąża CPU.