Kaspersky Pure 3.0 add-ons


(Masaj) #1

Witam,

Kaspersky Pure 3.0 instaluje jak wiadomo dodatki do FFx32 (swoją drogą dlaczego w x64 tego nie ma nie mam pojęcia, ale to tylko dobrze bo nie ma problemu), które są bardzo niekompatybilne z tym wydaniem przeglądarki i powodują błędy i śmietnik w panelu dodatków, postanowiłem to wczoraj zmienić mianowicie uruchomić i wyczyścić z pola nie działające dodatki ten gruz, złom... w sposób następujący;

  1. Wyłącz FF

  2. C:/Program Files (x86)/Kaspersky/FFExt i tu widzimy listę dodatków w folderach identycznie jak w Mozilli, otwieramy folder i mamy wpis:

jak widać ten złom jest antyczny i zacofany jak arka Noego, więc trzeba to naprawić przez dostosowanie do aktualnej rzeczywistości.

  1. Start uruchom- msconfig- rozruch-tryb bezpieczny-zastosuj-uruchom ponownie.

  2. W trybie awaryjnym :? :twisted: otwieramy ww. katalog i zmieniamy wspomniane wartości na aktualne czyli:

zapisujemy każdy po kolei i przechodzimy do normalnej pracy kompa.

  1. Sprawdzamy czy KPure zdążył już coś samodzielnie namącić i otwieramy FF z panelem dodatki uruchamiając-> włącz nieaktywne add-ons - po tym restart i konfiguracja dodatków w FF i KPure.

  2. Po jakimś czasie (dosyć krótkim) obserwujemy jak KP wita nas żółtym komunikatem grozy o nie aktualnych bazach danych i uruchomieniu ponownym PC ( raczej nie da się tego obejść), po którym można zaobserwować - NIEKOMPATYBILNE I NIE DZIAŁAJĄCE DODATKI POMIMO ICH WCZEŚNIEJSZEGO DOSTOSOWANIA I ZMIANY WERSJI a co najlepsze WPISY KONFIG. W INSTALL.RDF SĄ PRAWIDŁOWE! czyli po zmianie.

  3. I tu pojawia się pytanie do was drodzy forumowicze;

JAK TO NAPRAWIĆ ??? :twisted: :evil: :oops: :expressionless: :o :shock: :? #-o :!: :