Kaspersky rozwalił kompa!


(Betathome) #1

Witam wszystkich ponownie.. usuwałem dziś kasperskiego ,udało sie pytanie czy uruchomić ponownie, dałem nie, że później.. włączyłem instalacje avasta no ale komunikacik ze nie można, trzeba najpierw zresetować a wiec tak zrobiłem uruchomiłem ponownie, logowanie trochę trwało , pasek start ładuje sie bardzo długo no i co widzę pasek klasycznego windowsa zamiast mojej słodkiej nakladki visty :stuck_out_tongue: na pierwszy rzut oka wszystko okey avasta zainstalowałem , reset uruchamiam ponownie pasek nie zmienił sie wchodzę w właściwości pulpitu , aby zmienić ręcznie... i nie ma takiej opcji , jedyna jest klasyczny widows otwieram mozille , chodzi.. minimalizuje .. i tyle było mozille widać, to samo z innymi programami , reakcja jak przy kliknięciu w ''krzyżyk'' . wchodzę w właściwości mojego komputera a tam mi nie czyta procka, jedynie informacja o ramach, procka ...brak, nie działa również opcja kopiuj / wklej (prawy klik na tekst , kopiuj/ wytnij działa ale już opcji wklej brak..) Co robić ? oczywiście proszę o pomoc :expressionless: :expressionless:

oto log HjiackThis : http://wklej.org/id/f9eb2827b2

nie wiem jak ale udało sie skopiować z log z hijacka do wklej.org , ale już adres musiałem pisać ręcznie.. :evil:


(Cyba91) #2

Moim skromnym zdaniem jest to nic innego jak konflikt antywirusów.Może jednak było trzeba odrazu zrestartować ten komputer po odinstalowaniu kaspra a nie próbować instalować Avasta.Wejdź w start >> wszystkie programy >> akcesoria >> narzędzia systemowe >> przywracanie systemu i przywróć system do wcześniejszego stanu.Jeśli się nie uda czeka Cię chyba formacik,ale zobaczymy co inni piszą.POZDRAWIAM

Chciałem dodać że LOG jak najbardziej czysty


(xeth) #3

nie wydaje mi się żeby to była wina kasperskyego raczej zawinił Vista Inspirat


(Zbysiek4) #4

Cyba91 może mieć rację. Zrób przywracanie systemu, lub spróbuj odinstalować kasperskyego w "Trybie awaryjnym". Ja bym tak zrobił. Powinno pomóc :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:


#5

mecenas2 , na forum używamy polskich znaków (żźćąś itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(Gutek) #6

Co do loga z HJT jest czysty


(Kapucha80) #7

jeśli nie korzystałeś z narzędzia do usuwania resztek po KAV, to np. tu masz namiar:

http://support.kaspersky.com/faq/?qid=208279463

może warto też poszperać na stronie pomocy technicznej i/lub forum Kaspersky Lab, pewnie mają jakąś instrukcje jak powinno sie 'modelowo' robić deinstalke KAV-a.

ps. ja sam kiedyś odinstalowywałem pakiet McAfee i korzystałem z podobnego narzędzia; wszystko poszło gładko.


(Betathome) #8

A wiec tak przywracanie systemu nie dziala.. ale dlaczego to nie wiem , wyskakuje infomacja ---> http://img186.imageshack.us/img186/7159/95877259vs1.jpg

program ktory polecił pograbek nie wykrywa kaspera.. :frowning:

I pytanie (być moze głupie i banalne, ale nie dla mnie niestety ) jestem bardzo słaby jesli chodzi o komputery.. :slight_smile: jak wejsc w tryb awaryjny kiedy mam zainstalowany jeszcze drugi system - ubuntu, i przy starcie kompa w awaryjny nie wejde klikając f8.. bo pojawiaja sie okno do wyboru systemu i tam nie ma windows xp tryb awaryjny :PP :expressionless:

Pewnie nic nie zrobie tylko ..format :cry: :cry: ekhh..

Pozdrawiam i dziekuje za rady , moze ktos ma jeszcze jakis pomysł ? :?


(Danielhop) #9

mnie na firmowym kiedy instalowałem nowa wersje avasta nie uruch ponownie po deinstalacji starej wersji i win poszedł się ..... błąd rejestru ,nic nie pomogło

ponowna instal /miałem obraz :)/ , avast tak ma jak woła o ponowne uruchomienie to tak trzeba już sie nauczyłem :slight_smile: