KasperskyAV2009-optymalna konfiguracja?+problem z nim

Witam. Od wczoraj jestem legalnym użytkownikiem Kasperski AntiVirus 2009. Moje pytanie to:

jak najlepiej go skonfigurować? Ustawiać wszystkie opcje na max? Np, heurystykę? ochronę antywirusową itd?

Ma to sens? Wiem,że to będzie bardziej obciążać komputer. Na razie mam wszystko ustawione na ustawieniach fabrycznych.

Zostaw ustawienia domyślne.Poziom zabezpieczeń będzie na średnim poziomie czyli bezpiecznym, a jednocześnie nie będzie Ci neta muliło.

Dobra, tylko sobie zmieniłem config na pełnym skanowaniu systemu. Myślę że dobrze :wink:

heurystykę nie ma co dawać na maxa bo może być dużo fałszywych alarmów!standardowe ustawienia sa dobre!ja jak miałem kaspra to nic nie zmieniałem oprócz ustawienia skanowania na maxa dałem!

Ustawienia -> Zagrożenia i wykluczenia -> Ustawienia - odznacz Inne programy

Ustawienia domyślne są dobrze dobrane :slight_smile: Możesz w opcjach zapory ustawić monitorowanie wszystkich portów

Oprócz tego, które polecam zmienić.

Zrobiłem tak jak powiedział Barnaba. Bartek-mam AV, nie posiadam pakietu IS :wink:

Mam mały problem. Co chwilę wyskakują takie błędy od Kaspra. Daję zrzuty:

0886dc1b7af8960dm.jpg

ef22f4682f440581m.jpg

fc488e52b05f608am.jpg

Reinstalowałem go, i nadal to samo. Wie ktoś, od czego mogą być te errory?

Pzdr

Nie masz (miałeś) czasami zainstalowanego Cenzora, bo plik ws2icp.dll pochodzi chyba od niego.

Kaspersky może wchodzić w konflikt z tym programem, lub z McAfee SiteAdvisor.

Pamiętaj, że pliku ws2icp.dll nie można usunąć w normalny sposób, gdyż grozi to utratą dostępu do internetu.

Napisz:

Pomoc techniczna: support@kaspersky.pl

Napisz im wersję systemu, wersję aplikacji, opis sytuacji i te zrzuty ekranowe :slight_smile:

Jedno pytanie czy te problemy miałeś od początku czy po zmianach?

Problem rozwiązany. Winowajca : cenzor :smiley:

dzięki za propozycje, pozdrawiam.

Ciekawe czemu w ustawieniach domyślnych nie zaznaczono tej opcji? Pewnie przy każdym instalowanym nowym programie, będzie można spodziewać się alarmu.

Z innych opcji warto zmienić ustawienia domyślne skanowania. Zaznaczyć “Skanuj tylko nowe i zmienione pliki” co przyspieszy skan, a także w “Dodatkowe” zaznaczyć wszystko plus heurystyka na szczegółowy. Uruchamianie najlepiej według terminarza z zaznaczeniem “uruchom pominięte zadania”.