[Katalog programów DP] Sortowanie programów po liczbie pobrań nie działa

@jajecpl wiesz co, daj ty ludziom spokój może co? Każdy korzysta z komputera / Internetu / ze smartfonu inaczej i w inny, swój sposób. Koniec tematu.

Sprawdziłem to dopiero przed momentem, bo w długi weekend byłem w rozjazdach. U mnie wydaje się wszystko działać poprawnie - sortuje według pobran malejąco (po pierwszym kliku) albo rosnąco (po kolejnym). Testowałem w Chrome. A Ty jaką masz przeglądarkę?

W FF 94.0 x64 i w edge chromium najnowsze - To martwy tekst, tylko napisy zamiast przycisków.

Zaznaczałem kursorem, klikałem, - nic.

To jest moja krytyka złych nawyków. Wybieranie programów po ilości pobrań.
Jakby było wyszukiwanie po ocenach użytkowników, to rozumiem.
A tak to nie ma sensu.
Może data wydania/aktualizacji jest jeszcze jakimś wyznacznikiem i w miarę pomocna.
Zauważ, że sortowanie po ocenie redakcji działa jak najbardziej. Ciekawe dlaczego.

To jest ok - to jest widok „Nowe wersje”, tutaj sortowanie jest po dacie, od najnowszej aktualizacji, i „nie ma końca” (infinite scroll). Sortowanie po innych kolumnach działa tylko na widoku kategorii, gdzie domyślnie programy są posortowane alfabetyczne.

@jajecpl @blumberplumber O ile zgadzam się, że wybieranie rzeczy popularnej i jej kupowanie tylko dlatego, że jest popularne (dotyczy się też instalowania programów i np. wybierania dajmy na to VLC tylko dlatego, że 3 mln osób go pobrały jest nie najlepsze. Ja staram się szukać programów, które w pełni wykorzystam, zrozumiem, będą spełniały moje wymagania …). Ale nie każdy musi być tak drobiazgowy, duża część osób ma mniejwięcej takie same potrzeby (z użytkowników komputera do używanych programów) i wtedy też jest to jakaś podpowiedź. A nie każdy będzie umiał, czy może raczej miał tyle wytrwałości aby robić testy na 300 programów, tylko po to aby wybrać program do okazjonalnego słuchania muzyki, więc kryterium popularności jestem w stanie zrozumieć.

Rozumiem założenie, nawet spoko, logiczne. Tylko wydaje mi się, że takie rozwiązania fajnie się robi w sieci wewnętrznej, gdzie i tak użytkownikowi daje się komputer, hasło i ktoś po krótce wprowadza go, gdzie ma zmienić, hasło, gdzie się wrzuca terminy urlopów (gdy HR ma specjalny program/stronę do tego) itd., więc gdzie każdy się o tym od razu dowie. Tutaj nie jest to logiczne, nie kojarzę informacji, aby gdzieś była (nie mówię, że jej nie było, ja jej nie kojarzę), a więc dla wielu użytkowników, też to może nie być jasne i logiczne, więc „upraszczać, Panowie, upraszczać …” (i nie wydziwiać). Więc nie liczę, że to zmienicie, ale warto sobie czasem zadać pytanie o wiedzę użytkownika i z jego strony też pomyśleć - nie każdy ma taki tok rozumowania jak Pan i umiejętność obsługi PC, zwłaszcza jak sobię przypomnimy diodę :wink: (diorę, czy jak to się tam nazywało)? Więc może mniej wymyślnych sposobów?

Edit: Pragnę zwrócić, że @Bogdan_G, ma tutaj rangę experta, a nie poszedł tą drogą myślową i miał z tym problem. Więc …

Taa, najbardziej popularny program antywirusowy, kilka cytatów z forum:

-przy instalacji trzeba uważać, żeby nie zainstalować Avasta
-Nie używałbym czegokolwiek związanego z Avastem. Po prostu nie. confused
-Aby komputer działał lepiej, odinstaluj Avast
-Avasty, IOBITty i wszelkaiej maści barachło, do spowalniania i psucia systemu.
-masz jakiś program, choćby avast i po prostu psuje aktualizacje
-Dodam jeszcze, że zapewne system odetchnie, gdy odinstalujesz Avast.

I poświecenie kilku minut na sprawdzenie ocen użytkowników przy programie ważnym dla systemu Windows, nie jest jakimś karkołomnym wyczynem.
I po to są fora, żeby zapytać.

Rozumiem punkt widzenia również, niemniej proszę zauważyć, że na widoku gdzie sortowanie jest dostępne kursor zmienia się w „łapkę”, a na widokach bez sortowania nie ma tej łapki (po najechaniu na nagłówki kolumny). To dość powszechny wzorzec UX. Naprawdę nie ma możliwości udostępnienia „sortowania w sortowaniu”, ponieważ widok „Najnowsze …” to już jest sortowanie automatycznie ustawione (niejako wymuszone) i następnie umożliwienie posortowania np. po dacie od najstarszych byłoby zaprzeczeniem tego widoku.

Ok, rozumiem.

Jeśli na forum pojawi się konkretna propozycja z Waszej strony, jak inaczej można ten problem rozwiązać, to mogę obiecać, że przekażę to pod rozwagę do naszego zespołu UX. Jestem otwarty na rozmowy :slight_smile:

strzałeczka do góry


strzałeczka w dół

ja nie widzę różnicy
U mnie w łapkę sie nie zamienia, ale to kwestia kursora

Napisz, jaki to widok (najlepiej poproszę o link) oraz przeglądarka/system. Dzięki!

Firefox 93 /Linux

Rozumiem, że z widoku Najnowsze …, powinny zniknąć napisy niepotrzebnych opcji. Dodatkowe klikanie z widoku kategorii, to nie dla mnie z powodu, że z zakładek od razu mam stronę główną i właśnie najnowsze wersje.
Na starym silniku portalu było, że działały opcje przycisków na nowych wersjach, to i człowiek przyzwyczaił się, czasem nawet psuły się przyciski, ale nie latało tak prędko, jak teraz. Nawet nie chciałbym powrotu starych dobrychprogramów. Czasem było za ciężko. Tylko brak powiadomień daje się we znaki.
@przystojniak - akurat nie wiem, ile się żyje po siedemdziesiątce, to i nie wiem, kiedy zamilknąć. Nie zwracaj na mnie uwagę.

Tylko co ma zniknąć, mamy usunąć nagłówki tabeli? Wtedy nie będziesz wiedział. co jest czym… :wink:

@jajecpl sprawdzimy, dzięki!

Przesadziłem nieco, bo latka lecą.
Skoro nie ma tabelki sortowania tylko ptaszki w indeksie programów A …, to i nie ma co dużo usuwać w nowych wersjach, choć drobiazg jest odsuwający linijkę nagłówka od ramki z programami.
Po staremu była nazwa, data, pobrania, ocena. Teraz jest dodane redakcji, co odsuwa linijkę.
Ocena redakcji po staremu została przy programie, ale dołożenie redakcji na stronie do oceny? Musi tak być?

Jak musi, to niech tam. To był zdaje się był pasek sortowania z datą, pobraniem i oceną.

Ten błąd to raczej u Ciebie.

Takie wyjście to nie dla mnie przy zoomie 80%. Prawie nic nie widzę drobniejszych czcionek pod tytułami. Cóż - taki niedowidzę.
Wolę już tak, jak jest najlepiej widoczne.

Nie spalaj się
To jest polityka firmy. Walka nie ma sensu