Katalogowanie obrazów z mozliwścią geotagingu

Witajcie. Poszukuje aplikacji, która pozwoli mi katalogować zdjęcia i “umieszczać” je na mapie, w miejscach, gdzie zostały zrobione. Fajnie by było, jakby można było obejrzeć podgląd tej mapy z zaznaczonymi miejscami. Wiem, ze takie coś jest dostępne w Google Picasa o ile się nie mylę, ale szczerze mówiąc czytałem na ten temat i trochę się boję. Wyczytałem, że zdjęcia te mogą się pojawić w Google Images, po prostu w wyszukiwarce, a tego wolałbym uniknąć. Czytałem także, że podczas ewentualnych aktualizacji, czy uruchamiania co jakiś czas aplikacja wysyła jakieś dane statystyczne (np. punkty z mapy). Czy to prawda? Jak to z tym jest? Zapewne wynika to bardziej ze “strachu”, bo to zapewne nie jest prawdziwe, ale wolę spytać, bo być może jest ktoś kto ma już doświadczenie z tego typu aplikacjami. Ewentualnie jaki jeszcze program może posiadać taką opcję?

Każde zdjęcie dostępne na dowolnej stronie w internecie może zostać (zostanie) wyszukane w Google Images.

Każda aplikacja rozwijająca się (oram wszystko od Google) zbiera dane statystyczne. Są one potrzebne tylko do celów Google. Nie musisz się niczego bać :slight_smile:

Tak, możliwe, że to tylko takie pisanie, ale nie chciałby by zbierane były jakieś dane o mnie, zwłaszcza bez mojej wiedzy. Picasy tez używasz? Jak się sprawuje geotagowanie na mapie?