Katalogowanie zdjęć z geotagowaniem

Witam. Poszukuję programu do katalogowania zdjęć z możliwością sortowania wg lokalizacji.

Do tej pory korzystałem z PHOTOfunSTUDIO, z którego byłem bardzo zadowolony. Jednak ostatnio mam z nim problem. Gdy zapełniłem całą pamięć zdjęciami wpadłem na pomysł kupna dysku zewnętrznego. Zdecydowałem się na Seagate Central 4TB. Jednak nie mogę dodać katalogów ze zdjęciami z dysku, do PHOTOfunSTUDIO. Program akceptuje tylko foldery znajdujące się na dysku twardym. 

Ściągnąłem Picasa, który wyświetla lokalizację zdjęcia na mapie, co jest ciekawym rozwiązaniem, ale nie satysfakcjonuje mnie. Poszukuję programu, w którym tak jak w PHOTOfunSTUDIO, mógłbym wybrać sortowanie wg kraju np. Włochy i wyświetliłoby mi zbiór wszystkich zdjęć z Włoch niezależnie od folderu i daty utworzenia. Nie ma dla mnie znaczenia czy program będzie darmowy czy płatny. Język polski będzie dodatkowym +, ale nie istotnym kryterium.

Może ktoś wie jak obejść  PHOTOfunSTUDIO tak by akceptował dysk sieciowy jako folder źródłowy?