Katya Graf ASUS EAH4850 glaciator i zasilacz logic 500W

I oto pytanie czy te karty sa dobre i mam ta karte ,ale problem jest taki ze nie ma chlodzeia na sekcje zasilania i czy to zle??

i to ta karta

20100706_133951_1.jpg

I o co chodzi z ta firma Logic czytam ze to firma Logic Concept a w sklepach pisza ze to Modecom Logic

Karta,hmm sama w sobie jest dobra lecz:

-się cholernie grzeje( 90 stopni,po dłuższym użytkowaniu karty chłodzenie zaczyna nie wyrabiać i wyłączają się gry) wymiana chłodzenia na AC s1 rev 2 ( koszt 70 zł)

-brak chłodzenia na pamięciach ( koszt ok 25 zł)

-brak radiatora na sekcji zasilania (koszt ok 20 zł)

no i tak poza tematem,zasilacz do banii,jak na kartę którą no można uznać za high-endowo (110 W poboru mocy) wymaga dobrego zasilacza a twój nim nie jest ( koszt 100 zł ,nowa Delta 400 w)

Ta karta wymaga min zasilki 400 W i podwójnego zasilania,sam taką mam,a zasilacz Cheftec CTG-450 W,twój zasilacz jest nie pewny,tym bardziej,że nie jest markowy

Dobre i złe zasilacze do PC

http://oc-forum.org/index.php?showtopic=13020

Bo reszta kompa to nie jest jakas wymagajaca proc to amd athlonII x2 240 2,8 a reszta to standard wedlug kalkulatora wyszlo mi ze caly zestaw ciagnie ok 290W wiec 500 powinien wyrobic a poza tym na innym forum wyczytalem ze ten zasilacz ma jakies sensowne zabezpieczenia i gwarancja jest na 2 lata. Po tym czasie i tka pewnie wymienie karte i zasilacz. a tak w ogole to karta wymaga jednej dodatkowej linii zasilania. Wiem ze zasialcz slaby ale powinien pociagnac chyba i skad ten MODECOM w nazwie??

Są zasilacze Logic,więc upewnij się co piszę na zasilaczu.

Chodzi o to,że niemarkowy trefny zasilacz może spalić cały komputer,na szrotowym zasilaczu pisze 500 W,a naprawdę ma on problemy z uciągnięciem 300 W pod obciążeniem

ale jak ma zabezpieczenia to nie moze spalic kompa

Jeśli zasilacz jest felerny to i zabezpieczenia są takie sobie,zadziałają,albo nie zadziałają,będziesz miał szczęście jeśli pójdzie sam zasilacz,pecha,jeśli cały komputer,do tego wiele osób ma problemy z zawieszaniem się i restartowaniem komputerów,tu też winowajcą może być padający zasilacz,choć nie musi.