Każdy program się zawiesza pomóżcie

Witam,

Mam duży problem mam kompa Celeron 2,5 Asus P5 Geforce 4 64Mb 512 ram Dysk 250Gb karta telewizyjna, muzyczna i mam taki problem że dużo programów mi się zawiesza i wyłącza automatycznie np Internet explorer jak się chodzi po internecie po jakimś czasie się zawiesza czasem zdarza się tak żer w ogóle się nie da z niego korzystać bo się zawiesi i wyłączy tak samo jest z winampem i czasem z gadu gadu a ostatnio nawet z firefox pomóżcie jak to rozwiązać. Dodam że przez prawie rok nie miałem żadnego problemu z kompem praktycznie i w końcu się zaczęło coś dziać tak jak napisałem wyżej to sobie pomyślałem ze po tak długim czasie to wina błędów lub jest jakiś wirus wiec postanowiłem zrobić format C i tak zrobiłem dwa tygodnie temu dokładnie tak samo jak zawsze jednak problemy nie zniknęły. Jest to samo Jak można to rozwiązać i czemu tak się dzieje??

Pozdrawiam, Karol

Sprawdź temperatury podzespołów oraz wartości napięć programem Everest Ultimate Edition (Komputer -> Czujnik).

Jaki posiadasz zasilacz ? (producent, moc)

Czyściłeś ostatnio wnętrze komputera z kurzu ? Może najwyższa pora to zrobić :wink:

Pole Wartość

Płyta główna 41 °C (106 °F)

Pole Wartość

Procesor 45 °C (113 °F)

Pole Wartość

Aux 47 °C (117 °F)

Pole Wartość

Seagate ST3250820A 40 °C (104 °F)

Pole Wartość

Napięcie rdzenia procesora 1.17 V

Pole Wartość

Aux 3.73 V

Pole Wartość

+3.3 V 3.26 V

Pole Wartość

+5 V 5.46 V

Pole Wartość

+12 V 12.59 V

Pole Wartość

-12 V 1.54 V

Pole Wartość

-5 V -7.41 V

Pole Wartość

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

Pole Wartość

VBAT baterii CMOS 0.14 V

Zasilacz 350 Wat standardowy firma colors

Nie tak dawno komp czyściłem

Jeśli wierzyć tym zapisom, to z zasilaczem jest źle. Ja im bym jednak nie wierzył, więc zobacz jeszcze do Biosu i z niego odczytaj napięcia. A najlepiej jakbyś użył miernika.

Temperatury są w normie.

Jeżeli masz możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz dobrej marki i sprawdź, czy “zamrażanie” dalej występuje.

Objawy wskazują na problem z zasilaczem (wysokie wahania napięć).

lorak1987 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Podaj jeszcze odczyty z BIOSu.